Google присвятив дудл математику Лотфі Заде

дудл Лютфі Заде

Лотфі Заде, якому Google 30 листопада присвятив дудл, американський математик та логік азербайджанського походження. Він – засновник теорії нечітких множин та нечіткої логіки.

— Цього дня у 1964 році Заде представив нечіткі множини — новаторську роботу, яка познайомила світ з його інноваційною математичною структурою під назвою нечітка логіка, – йдеться в описі від Google.

Лотфі Заде народився 4 лютого 1921 року в Баку, Азербайджан. У десятирічному віці переїхав з родиною на батьківщину свого батька в Іран.

Його виняткові академічні досягнення привели його до США, де він вступив в аспірантуру в Массачусетський технологічний інститут.

Зараз дивляться

У 1949 році він отримав докторську ступінь з електротехніки, а пізніше викладав теорію систем у Колумбійському університеті в Нью-Йорку. У 1959 році він став професором Каліфорнійського університету в Берклі, де й зробив своє найвідоміше відкриття.

У 1965 році він опублікував Нечіткі множини, які відтоді цитували вчені майже 100 тис. разів. Теорія, яку він представив, запропонувала альтернативу жорстким “чорно-білим” параметрам традиційної логіки та натомість дозволила встановити більш неоднозначні або “нечіткі” межі, які більш точно імітують те, як люди бачать світ.

Відтоді ця концепція була застосована у величезному діапазоні технологічних застосувань — від системи японської підземки до алгоритмів захисту від ковзання, які забезпечують безпеку автомобілів на дорозі.

Дудл Лотфі Заде доступний окрім України в Азербайджані, Ісландії, Польщі, Греції, Болгарії, США та Канаді.

Google присвятив дудл Фанні Мендельсон

14 листопада Google присвятив інтерактивний дудл Фанні Мендельсон — німецькій співачці, піаністці та композиторці, сестрі автора весільного маршу Фелікса Мендельсона.

Більшість творів, які заведено вважати такими, що належать Феліксу Мендельсону, насправді могла написати його рідна сестра Фанні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка