Компанія OpenAI заявляє, що виявила докази використання її запатентованих моделей китайським стартапом DeepSeek для навчання конкурентного відкритого ШІ. Це може порушувати умови використання сервісу.
OpenAI звинуватила DeepSeek у використанні своїх моделей
Компанія вказує на застосування техніки “дистиляції” — методу, за яким розробники використовують результати роботи потужніших моделей для навчання менш продуктивних. Хоча цей підхід поширений у сфері штучного інтелекту, OpenAI стверджує, що DeepSeek перейшла межу, створюючи власний продукт на основі її технологій.
— Проблема виникає, коли ви використовуєте ці моделі не на платформі, а для розробки власного рішення, — заявило джерело з OpenAI.
DeepSeek привернула увагу індустрії завдяки своєму R1 — моделі логічного мислення, яка демонструє результати на рівні передових американських розроблень, але коштувала значно дешевше. Стартап стверджує, що витратив на її створення лише $5,6 млн, що є незначною сумою, як порівняти з інвестиціями OpenAI чи Google. Ба більше, додаток DeepSeek цього тижня очолив рейтинги безплатних програм в Apple App Store у США та інших країнах.
Коментуючи звинувачення OpenAI, координатор Білого дому з питань ШІ Девід Сакс зазначив, що закиди компанії не голослівні.
— Є вагомі докази того, що DeepSeek використала знання моделей OpenAI. Думаю, OpenAI не в захваті від цього, – зауважив Сакс.
Вихід Deepseek R1 уже позначився на ринку. Акції Nvidia впали на 17% у понеділок, що спричинило рекордне одноденне зниження капіталізації на $589 млрд. Інвестори побоюються, що витрати на дороге апаратне забезпечення для ШІ можуть виявитися невиправданими, якщо аналогічних результатів можна досягти з меншими ресурсами.
Відомо, що OpenAI та Microsoft ще в серпні минулого року проводили розслідування і блокували акаунти, підозрювані в порушенні умов використання сервісів. Тепер вони вважають, що ці акаунти могли бути пов’язані з DeepSeek. Водночас обидві компанії відмовилися розкривати деталі своїх доказів.