Яке свято 3 травня

Яке свято 3 травня
Джерело: Pexels

У 2021 році 3 травня відзначають декілька свят. Серед них також є і професійні свята. Факти ICTV розповідають, яке свято 3 травня.

3 травня – яке сьогодні свято

3 травня відзначають Всесвітній день преси, який є щорічним нагадуванням міжнародній спільноті про те, що свобода друку і свобода вираження думок є основними правами, закріпленими у Загальній декларації прав людини. Свято проголосила у 1993 році Генеральна Асамблея ООН.

Це стало результатом роботи Генеральної конференції ЮНЕСКО, яка в резолюції 1991 року, Про сприяння забезпеченню свободи преси у світі визнала, що вільна, плюралістична та незалежна преса є необхідним компонентом будь-якого демократичного суспільства.

Починаючи з 1994 року в різних країнах 3 травня відзначається День Сонця. Також за календарем віряни сьогодні вшановують пам’ять преподобного Феодора Трихіна з Константинополя.

Іменини 3 травня

Іменини 3 травня святкують декілька власників гарних імен: Олександр, Гавриїл, Федір, Віолетта.

Народні прикмети на 3 травня

  • Багато шишок на ялині – до врожаю пшениці.
  • Якщо шишок багато на сосні, то жито буде добре рости.
  • Сильний і гучний перший грім – до хорошого урожаю.
  • Якщо в травні пройде три хороших дощів, то три роки буде багато хліба.
  • Якщо травень дощовий і холодний, то меду не буде.

Що не можна робити 3 травня

  • У цей день не можна виливати помиї на землю або смітити.
  • Також заборонено ловити рибу та полювати.

Неофіційні свята у травні

Крім офіційних державних свят, в Україні є низка неофіційних важливих дат. Згідно з календарем неофіційних свят на 2021 рік, в Україні у травні відзначатимуть щонайменше 10 цікавих та важливих свят.

Серед них –  День матері (10 травня), Міжнародний день сімей (15 травня), День науки в Україні (16 травня), Всесвітній день вишиванки (21 травня), День слов’янської писемності та культури (24 травня), Міжнародний день миротворців ООН (29 травня), День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження України (30 травня).

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка