День слов’янської писемності й культури щороку відзначають в Україні 24 травня. Його святкують з дня указу президента України від 17 вересня 2004 року.
Саме в цей день за старим календарем вшановують пам’ять святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Ці проповідники християнства відіграли значну роль у розвитку й становленні слов’янського письменства і культури.
Кирило і Мефодій перекладали слов’янською мовою церковні книги, писали оригінальні твори, проповідували православ’я, відкривали при церквах школи. А ще вони впорядкували слов’янський алфавіт і переклали на церковнослов’янську мову Євангеліє.
Також святого Кирила вважають автором глаголиці. Саме вона лягла в основу кирилиці – системи письма, на основі якої складали алфавіт багато слов’янських народів.
День слов’янської писемності й культури – тест
Українська мова надзвичайно багата та різноманітна і належить до групи слов’янських мов. Тому Факти ICTV пропонують пригадати, які українські слова вже вийшли з ужитку або використовуються вкрай рідко.
Нещодавно уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що Україні потрібен перехід від лагідної до наступальної українізації.
За його словами, в умовах російсько-української війни державна мова стала одним із головних символів єдності, незламності та боротьби нашого народу за перемогу.