Те, чого ви могли не знати: цікаві факти про День захисту дітей

Те, чого ви могли не знати: цікаві факти про День захисту дітей
Джерело: Pixabay

День захисту дітей, який святкують 1 червня – це не тільки веселе свято, коли дітям влаштовують різні розваги, а й нагадування суспільству про необхідність захищати кожну дитину та її права.

Цікаві факти про День захисту дітей – читайте на Фактах ICTV.

У 2022 році свято відзначають в 72-й раз. У 1949 році в Парижі відбулася сесія Міжнародної демократичної федерації жінок. А вперше День захисту дітей відсвяткували у 1950-му. Нині 1 червня відзначають у понад 60 країнах світу.

Зараз дивляться

Першу Декларацію про права дитини ООН ухвалила у 1959 році, а через 30 років представила Конвенцію про права дитини.

Україна приєдналася до Конвенції про права дитини у 1991 році.

Однак офіційно в Україні День захисту дітей став святом тільки в 1998-му, після підписання президентом Леонідом Кучмою відповідного указу.

У свята є свій символ – модель Землі на зеленому полотнищі, а навколо неї – чоловічки червоного, жовтого, синього, білого і чорного кольорів, як символ різноманітності, терпимості та єдності всіх людей.

День захисту дітей прапор

На жаль, через сварки з батьками зникають багато дітей. І це один з фактів на користь того, що вони потребують реального захисту. За даними офісу омбудсмена, найчастіше зникають діти-підлітки, серед причин – складні стосунки з батьками. Звісно, є й випадки, коли зникнення дитини відбувається проти її волі.

Щорічно жертвами насильства стають більш 6 тис. українських дітей, більшість з них – від рук своїх батьків. Понад 5,2 тис. дітей постраждали від злочинів. Порівняно з минулим роком, на 37% зросла кількість дітей, які постраждали від насильницьких дій сексуального характеру, зокрема зґвалтування.

92% українських дітей віком до 12 років мають доступ до мережі. І це великі ризики. Адже що п’ять хвилин організація Internet Watch Foundation знаходить в інтернеті фото чи відео із сексуальним насильством над дитиною, чотири з п’яти таких матеріалів публікуються в Європі. На 40%  такого контенту діти до 10 років.

Опитування Європейського бюро ВООЗ Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді (HBSC) в 2017-2018 роках в Європі і Канаді, проведений у 45 країнах, виявив зниження загального психічного благополуччя дітей в міру дорослішання. За його даними, кожен четвертий підліток скаржиться на нервозність, дратівливість або проблеми зі сном щонайменше раз на тиждень. В Україні цей показник ще вищий. Водночас кожна третя українська 15-річна дівчинка страждає від головного болю частіше одного разу на тиждень.

Це ж опитування виявило зниження вживання алкоголю і куріння серед підлітків, проте кількість нинішніх споживачів спиртних напоїв і тютюнових виробів залишається високою серед 15-річних. Зокрема, кожен п’ятий європейський підліток (20%) протягом життя був п’яний щонайменше двічі, а кожен сьомий (15%) був у стані алкогольного сп’яніння за останні 30 днів.

А в наслідок повномасштабної війни Росії проти України, постраждало вже понад 687 українських дітей. За офіційною інформацією ювенальних прокурорів 243 дитини загинуло та понад 444 поранено. Ці цифри не є достовірними, адже до кінця не відомо скількох дітей ворог вбив та поранив на тимчасово окупованих територіях.

Також російські солдати знущаються та ґвалтують українських малюків та підлітків. Офіційної статистики цих звірств наразі немає, проте у кожній області, де побували окупанти є випадки жорстоких катувань неповнолітніх.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка