Ніч з 30 квітня на 1 травня називають Ніччю відьом. Вальпургієва ніч – одне з наймістичніших свят у році, з яким пов’язано чимало забобонів.
Вальпургієва ніч: що не можна робити
Вважалося, що цього дня не можна було загравати зі злими духами: була традиція розпалювати велике багаття та проводити церемонію вигнання відьом.
Попри таємничість і містику, є чимало забобонів і заборон на Вальпургієву ніч в Україні.
Факти ICTV зібрали чотири перевірених способи вберегти себе і своїх близьких людей від нещастя у Вальпургієву ніч 2024.
Не дратуватися і не вступати в конфлікти
У Вальпургієву ніч злі духи є особливо чутливими. Цього дня варто уникати сварок, конфліктів та будь-яких згадок про нечисту силу, щоб не накликати біди.
Нікому не розповідати свої сни
За повір’ями, у ніч на 1 травня сняться тільки віщі сни. Усім відомо, що збуваються вони тільки тоді, якщо зберегти їх у таємниці. Вранці обов’язково детально запишіть усе те, що наснилося.
Кажуть, що усі символи та знаки – від каблучки до поля з незабудками – мають особливе значення і пояснюють усе, що станеться у майбутньому.
Не приносити додому цвіт дерев
У Вальпургієву ніч не варто приносити до оселі весняні гілки цвіту. За давньою традицією, особливо небезпечним є бузок, колись вірили, що своїм солодким запахом він паморочить думки людини та наближає смерть.
Протилежну, позитивну енергетику цього дня має верба – вважалося, якщо вранці зірвати вербу, засушити й дати її комусь із близьких людей, хто планує подорож, то він повернеться з прибутком і хорошими новинами.
Не вдягати чорного одягу
Щоб не привертати зайвої уваги з боку злих духів, у ніч на 1 травня уникали чорних і сірих кольорів. Також заборонялося вдягати та користуватися речима, з якими пов’язані погані спогади.