Наукпоп для підлітків. Український благодійний проект залучає до співпраці вчених зі світовим ім’ям

Наукпоп для підлітків. Український благодійний проект залучає до співпраці вчених зі світовим ім’ям

Конференція зібрала відомих у світі українських вчених природничого напрямку з метою об’єднати тих, хто продукує знання, і тих, хто їх потребує.

Основними доповідачами на конференції стали: Олег Кришталь – директор Інституту фізіології імені Богомольця та Українського наукового клубу, Алла Ємець – доктор біологічних наук, професор Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, Леонід Пономаренко – учасник робочої групи, яка відкрила найміцніший і тонкий матеріал в світі – графен (у 2010 році група дослідників отримала за відкриття Нобелівську премію). Спеціальним гостем конференції став керівник відділу інновацій NASA Омар Хатамле.

Організатори конференції запропонували провідним вченим взяти участь в написанні дитячих книг на науково-популярну тематику в рамках проекту ЛакіБукс і, тим самим, сприяти популяризації науки серед української молоді.

Зараз дивляться

До експертної ради з вибору авторів і тематики для нових книг проекту увійшла співорганізатор конференції, відомий журналіст і популяризатор науки Міріам Драгіна.

– Потреба у створенні україномовного науково-популярного контенту для підлітків хвилює мене не тільки через професійну діяльність – популяризації науки, а й з особистих причин: моїй дочці 12 років, і вона обожнює науково-популярні книги. Кожна прочитана книга помітно розвиває її критичне мислення і здібності. Відчуваю, як щиро вона захоплюється всесвітом і прагне його пізнавати. Таке розширення світогляду обіцяє великі результати в майбутньому, адже відомо: країни, які вкладають сили в наукову освіту для дітей, в результаті мають найбільшу кількість нобелівських і філдсовських лауреатів. А лауреати потрібні людству для дуже зрозумілої мети – його порятунку, – розповідає Міріам Драгіна.

Також до ради експертів ЛакіБукс входять відомий музикант Олег Скрипка, президент Асоціації практичних психологів Євгенія Мірошниченко, науковий співробітник Інституту космічних досліджень Тетяна Ковальчук-Скороход, реформатор бібліотек Вероніка Селега і активістка міжнародного об’єднання молоді і підлітків Teenergizer Лада Нужна.

Зараз до виходу готується перша книга проекту Тесла і машина на космічній енергії, презентація якої відбудеться 15 вересня на Форумі видавців у Львові. Ще дві книги про математику і біотехнології готуються до друку. Організатори проекту ЛакіБукс сподіваються, що співпраця з Brain&Ukraine та провідними вченими України дозволить помітно розширити тематику для нових книг.

– Ми вдячні нашим друзям за підтримку, завдяки якій маємо можливість донести ще більше знань нашим юним читачам. Адже співпраця з науковцями світового рівня неабияк покращить зміст книг і розширить коло їх наукових галузей. З власного досвіду, після книги Френка Вильчека Краса фізики. Осягаючи будову природи, я переконався, що література, написана вченими, особливо захоплює увагу і відтворює почуття самого автора до наукової теми. Книга перестає бути звичайним носієм інформації, і перетворюється в щирого друга, який із завзятістю веде екскурсію по шляху наукового прогресу, розповідає про наукові знахідки в нашому повсякденному житті і відтворює разом з нами деякі прості, але цікаві інтелектуальні експерименти, – зазначає Антон Іванов, менеджер проектів IT-компанії Lucky Labs, яка є організатором проекту за участю БФ Я Майбутнє України.

Всі книги, видані в рамках проекту ЛакіБукс, будуть безкоштовно розповсюджуватися по дитячим бібліотекам, в першу чергу на сході України.

Фото: Brain&Ukraine

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка