Історія знає багато драматичних ситуацій, які пов’язані із сусідськими війнами. Нещодавно чоловік ледь не убив свого сусіда, бо той гучно слухав музику.
У Луцьку чоловік-дебошир виривав газові труби і тримав у страху весь будинок. Мешканці просто боялися, що їхній будинок злетить у повітря. А на Волині жінка вирішила перетворити власне помешкання на бордель.
Словом, з гамірними сусідами зустрічається кожен: то як з ними боротися і хто може повпливати на таку ситуацію.
Коли сусід меломан
Для початку треба поговорити із людиною, а раптом виявиться, що він визнає провину. Якщо ні, то у вас під рукою завжди є закон.
– Рівень шуму вдень у житлових приміщеннях допускається до 55 децибел, вночі – до 40 децибел. Тому, якщо буде перевищення, то це вже порушення, – пояснює адвокат Віталій Собкович.
Ці правопорушення можуть зафіксувати працівники Держпродспоживслужби чи експерт з відповідним приладом для вимірювання шуму.
Якщо фахівець встановить порушення зі сторони сусідів, то зафіксує це в акті. У разі ігнорування усних прохань, ви маєте право викликати поліцію і порушник заплатить штраф у розмірі від 85 до 250 грн.
Читайте: Поганий сон може спричинити діабет – медики
https://player.ictv.ua/embed/6869feb14fc69ac5ee24f36334e2247241e2f67f59a5e3e05c306a49be2bd6d3/noautoplayКоли сусіди-дебошири
Із такими сусідами в рази складніше ніж з меломанами. Шум – не найгірше чим вони можуть зашкодити, часто такі персони залишають увесь будинок без світла або ж затоплюють нижні квартири чи влаштовують пожежі через свою недбалість.
Коли сусід нищить майно підїзду, вириває труби чи залишає без світла увесь будинок – викликайте поліцію, бо це акт хулігантства.
Важливо мати доказову базу, сфотографуйте пошкоджене майно, зберіть відеозаписи з камер спостереження або ж зафіксуйте самі. Із доказами та свідками можна позиватися у суд.
Бордель по сусідству
Часто правоохоронці викривають нелегальні борделі, які розвивають свою діяльність саме у житлових квартирах.
– Незаконний бізнес – це завжди хороший прибуток. Тільки гроші і нічого більше не цікавить: ні закон, ні сусіди, – зазначив психолог Іван Сторчак.
Розмови тут недоречні, бо це уже кримінальне правопорушення і викрити правопорушників допоможуть тільки правоохоронні органи.
Головне не намагайтесь вирішити усе силою, якщо перемовини сходять нанівець, то зберіть доказову базу і попросіть правоохорнців вплинути на цю ситуацію.
Раніше Факти ICTV писали про те, як правильно спати і висипатись.