Міжнародний жіночий день: історія свята 8 Березня

Міжнародний жіночий день: історія свята 8 Березня
Джерело: Pixabay

Напевно, багато хто вважав, що святкування 8 Березня почалося з якоїсь красивої історії. Але Міжнародний жіночий день пов’язаний із не дуже приємними і навіть скандальними подіями в історії.

Існує кілька версій виникнення свята 8 Березня. В основному цей день пов’язують із протестами, одним з яких є “марш порожніх каструль”.

Нібито в 1857 році текстильниці Нью-Йорка вийшли на вулиці на знак протесту проти неприйнятних умов праці та низьких зарплат.

Зараз дивляться

У 1910 році на форумі жінок у Копенгагені німецька комуністка Клара Цеткін закликала світ заснувати Міжнародний жіночий день 8 березня.

Але мета була не в тому, щоб у цей день дарувати дівчатам і жінкам квіти. Головним завданням мали стати щорічні протести: саме в цей день жінки мали виходити на вулиці міста, щоб проголошувати свої права.

Ще одна версія теж пов’язана з протестами, але відрізняється від першої лише професією протестувальниць. Якщо в першому варіанті протестували текстильниці, то в другому –повії, які вимагали заплатити їм за надання інтимних послуг морякам.

Третя версія має єврейське походження. За легендою, кохана перського царя Ксеркса, Есфір, врятувала іудейський народ, скориставшись своїми чарами. Ксеркс хотів винищити всіх євреїв, але Есфір переконала його не тільки не вбивати євреїв, а навпаки – знищити всіх своїх ворогів, зокрема й персів.

Сталося це в день 13 Арда за єврейським календарем (цей місяць припадає на кінець лютого – початок березня).

Багато істориків сходяться на думці, що 8 Березня – звичайна політична кампанія соціал-демократів, щоб привернути увагу до проблем жінок.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка