В Україні відвідування кладовища на Великдень стало давньою традицією. У цей день сім’ї після ранкового богослужіння в церкві та освячення продуктів приходять до місць поховань своїх близьких, аби помолитися, поставити на їхні могили великодні яйця та маленькі пасочки.
Перед цим обов’язково проводять прибирання на цвинтарі. Коли прибирати на кладовищі перед Великоднем – читайте в матеріалі.
Чи можна ходити на цвинтар перед Великоднем
Священник Григорій Трухан зазначає, що церква не схвалює відвідувань кладовища на Великдень. Це пояснюється тим, що Воскресіння Христове – радісне свято, яке спрямоване на звільнення від смутку й скорботи. Воно символізує перемогу над смертю. Ходити на кладовище не можна не тільки у день Воскресіння Господнього, а й увесь наступний тиждень, адже він вважається святковим. Однак прибирати на кладовищі після зими не тільки можна, а й потрібно.
Коли прибирати на кладовищі 2024
Весь Страсний тиждень та тиждень після Великодня відвідувати кладовище не рекомендують. Зазвичай цю важливу справу планують на Батьківські суботи, що припадають на другий, третій та четвертий тиждень Великого посту. Проте ці дати вже минули.
Крайній день перед великим християнським святом, коли можна прибирати на кладовищі – субота напередодні Вербної неділі, тобто 27 квітня.
Важливо розуміти, що часто люди займаються прибиранням кладовища рано-вранці в суботу, перед Великоднем. Однак це – один із найважливіших днів посту, останній час, коли потрібно дотримуватися правил харчування та релігійних догматів.
Коли приходити на кладовище 2024
Через те, що церква не підтримує походи на кладовище у Великодні дати, для того, щоб поділити радість цієї події з покійними, заведено приходити на їхні могили в Радоницю. Вона святкується на дев’ятий день після головного свята. У православних християн Великдень святкують 5 травня, а отже Радониця буде 14 травня.