День захисту дітей: історія свята

27 Травня 2019, 19:00
День захисту дітей: історія свята

Щорічно 1 червня у понад 60 країнах світу відзначають День захисту дітей. Свято, яке асоціюють із морозивом, атракціонами і початком таких довгоочікуваних літніх канікул, має насправді зовсім не розважальний підтекст.

Історія свята

Ідея відзначати його виникла 1 червня 1925 року. Цього дня генконсул  Китаю у Сан-Франциско відшукав у місті китайських дітей-сиріт і влаштував для них урочисті заходи з нагоди національного свята, що символізує початок літа – Дуань-у-Цзе.

1 червня 1925 року у Женеві відбулася перша міжнародна конференція, під час якої тривало обговорення проблем дітей.

Зараз дивляться

Вважається, що ці дві події стали визначальними у виборі дати свята.

Офіційним роком народження Міжнародного дня захисту дітей вважають 1949 рік, коли в Парижі відбулася спеціальна сесія, на якій і вирішили заснувати дитяче свято.

У післявоєнний період моральний стан дітей збентежив суспільство: багато неповнолітніх лишилися сиротами, без домівок, їжі та з хворобами.

У 1959 році ООН ухвалила Декларацію прав дитини, але документ мав рекомендаційний характер. А у 1989 році організація представила – Конвенцію про права дитини.

День захисту дітей в Україні

У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, однак відзначати свято почала з 1998 року – після підписання 30 травня президентом Леонідом Кучмою указу про День захисту дітей.

Читайте: Діти підуть у садочки: як уберегти літніх членів родини від коронавірусу

Як відзначають свято

У цей день дітям зазвичай дозволяють все, однак  свято, орієнтоване на дорослих, бо головна мета – розказати про проблеми і труднощі дітей у всьому світі, наголосивши на важливості захисту їхніх прав.

1 червня в багатьох країнах світу (зокрема, США, Чехії, Литві, Білорусі) тривають акції проти абортів, також збирають кошти на лікування онкохворих дітей.

У цей день світова спільнота закликає також зупинити домашнє насильство, проводити освітні компанії для дітей з інформацією про те, куди вони можуть звернутися в разі обмеження їхніх прав.

Раніше Факти ICTV публікували календар державних свят на 2020 рік.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка