День рибалки в Україні відзначається у другу неділю липня. Свято було встановлено указом президента від 22 червня 1995 року.
У 2024 році професійних рибалок і любителів риболовлі потрібно вітати 14 липня. Зазвичай цього дня усім аматорам і професіоналам бажають хорошого кльову, багатого улову, надійної вудки та гарних товаришів.
А поки ви збираєте спорядження і готуєтеся впіймати свою найбільшу здобич, Факти ICTV зібрали 5 цікавих фактів про незвичну риболовлю.
На риболовлю – з лопатою
У деяких країнах Центральної Африки рибалкам не потрібна вудка. Річ у тім, що місцева риба під час засухи закопується глибоко в мул. Здобич доводиться відкопувати лопатою.
Дельфіни-рибалки
У південних містах Бразилії дельфіни допомагають рибалкам вполювати здобич. Поки риболови зі снастями стоять біля берега, дельфіни женуть рибу до них. Коли один із дельфінів підстрибує та перевертається у повітрі, рибалки закидають сіті.
Сіті з павутиння
У Новій Гвінеї рибалки виготовляють зручні та практичні сіті з одного з найміцніших природних матеріалів – павутиння. Однак навряд така сітка прослужить довго.
Риболовля з бакланами
На японських островах та у Стародавньому Китаї любителі риболовлі вдавалися до хитрощів.
Рибалка на човні плив до центру водойми та випускав ручних бакланів. Вони з легкістю ловили всю рибу, що плила повз човна, але при цьому ковтати її не могли – на шиях бакланів були вузькі ошийники.
Впіймати електричного вугря
Жителі берегів Амазонки знайшли спосіб безпечно ловити електричного вугря, що б’є током у 500 вольт. Щоправда, для цього їм доводилося підставляти корів. Стадо заганяли в річку, і вугрі витрачали свої заряди на тварин. Корови не помирали, а вугрі ставали абсолютно безпечними для ловлі.
До речі, це не єдиний день, коли можна привітати риболовів. Всесвітній день рибалки святкують також 27 червня.
