День без поліетилену: топ-5 причин відмовитися від пластику

День без поліетилену: топ-5 причин відмовитися від пластику

У рамках Міжнародного дня відмови від поліетилену 3 липня у світі намагаються привернути увагу до проблем екології, які пов’язані з використанням пластику.

Чим шкідливий поліетилен і причини від нього відмовитися

Зберігання продуктів у поліетилені не приносить користі. Продукти в пакетах швидше псуються, тому що на поліетилені багато бактерій. У щільно закритому прозорому мішечку утворюється конденсат, в якому швидко розвивається цвіль.

Зберігання кислих продуктів у пластику перетворює їх на отруту. Їжа з підвищеною кислотністю руйнує верхній шар поліетилену, внаслідок чого хімічні сполуки проникають у продукти та отруюють їх. Також токсини з пакету виділяються під час заморожування.

Зараз дивляться

Читайте: Екоподаток повинен бути відповідним і стимулювати модернізацію промисловості – міністр екології

Землю заражають токсичними речовинами трильйони тонн поліетилену, які щорічно опиняються на смітнику.

Поліетилен розкладається протяго 100 – 500 років. Спалювати таке сміття не можна, адже внаслідок горіння в атмосферу викидається величезна кількість канцерогенів, які забруднюють повітря та руйнують озоновий шар.

Вторинна переробка в світі погано розвинена. За словами екологів, лише до 3% поліетилену її проходять.

Пакети переносяться вітром, забруднюючи річки, ліси і гори, а тонни пластику щорічно потрапляють у Світовий океан. До слова, там вже утворилися два величезних острови зі сміття, площа яких перевищує територію США.

Поліетиленові пакети – це причина загибелі багатьох тварин, птахів і риб. Упаковку вони сприймають за їжу, проковтують і гинуть.

У червні 2019 року група екологів з Інституту океанічних подорожей у США дістала понад 40 тонн пластику з Тихого океану на ділянці між Гаваями і Каліфорнією. Операція тривала 25 днів.

Це наймасштабніша операція з очищення Світового океану, проте вона не можна кардинально змінити ситуацію, бо щорічно у води потрапляє близько 2,5 млн тонн пластику.

День без пластику в Україні

До слова, уже 33 країни світу заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів (Італія, Бангладеш), ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети. У Кенії навіть можна сісти за ґрати на 4 роки за використання поліетилену.

Щодо України, то у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (№95079507-19507-2), якими може бути введено обмеження на використання пластикових пакетів в Україні. Однак вони будуть регулювати лише торгові мережі.

Управління екології та природних ресурсів КМДА запрошує усіх небайдужих киян приєднатися до всесвітньої акції День без поліетилену.

У Львові з 1 по 3 липня обмежили продаж поліетиленових пакетів 9 торгових мереж і 250 магазинів.

У Маріуполі торгові точки і супермаркети також не продаватимуть пакети.

Як можна відмовитися від поліетілену

Ходити за продуктами доведеться зі своєю тарою, а м’ясо, крупи, овочі, фрукти купувати на вагу.

М’ясо, яке може потекти, потрібно купувати одразу в багаторазовий контейнер, а вдома зберігати у скляній тарі. Для інших продуктів підійдуть паперові пакети, а для води – багаторазова скляна пляшка. Полотняні мішечки варто використовувати для круп.

До слова, зараз у моді лляні сумки, а з ними дуже зручно ходити за покупками.

– Кульочок не потрібен – це перша моя фраза продавцеві після привітання. Уже понад рік ми не купуємо нічого у поліетиленові пакети. Замість великих торб – авоськи, екоторби та кошик. Замість кульочків – багаторазові фруктівки, мішечки та контейнери, –  зазначає Маргарита Лозоватська, яка відмовилася від використання виробів з поліетилену.

Вона також закликає долучитися всіх охочих до флешмобу на День без пластику. І не лише на один день.

Дівчина запевняє, відмовитися від поліетилену значно легше, ніж здається.

– Спочатку просто заведи фруктівки-сіточки та торбинки замість кульочків – це найлегше. Тоді у вас точно не буде вибору і купуватимете у свої мішечки,  – зазначає Маргарита.

Якщо підбивати підсумки, то можна сказати, що повністю відмовитися від пластику не вийде, лише коли це стосується медицини. Одноразові упаковані шприци, системи переливання крові та інше – те, що допомагає рятувати життя людини.

В іншому можна знайти альтернативи, коли це залежить від вас.

Раніше Факти ICTV писали, що Україна – чи не єдина країна у Європі, яка досі не впровадила обов’язковий екологічний моніторинг.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка