День апостола Матвія: що потрібно знати про свято

День апостола Матвія: що потрібно знати про свято

Святий Матвій був апостолом з-серед 12 найближчих до Господа учнів.

До того, як стати учнем Христа, Матвій служив митарем, тобто збирав податки для Риму.

Одного разу він почув голос Ісуса Христа:

Зараз дивляться

– Йди за мною.

Після учнівства у Христа апостол Матвій спочатку проповідував у Палестині. Перед тим, як піти на відування у далекі країни на прохання юдеїв, які залишалися в Єрусалимі, апостол написав Євангеліє.

Серед книг Нового Завіту Євангеліє від Матвія стоїть першим. Книга написана єврейською мовою.

Святий апостол Матвій обійшов з Євангелієм Сирію, Мідію, Персію і Парфію, закінчивши свої проповідничі праці мученицькою смертю в Ефіопії. Ця країна була населена племенами канібалів з грубими звичаями і віруваннями. Матвій зміг своєю проповіддю звернути на шлях істини тільки декількох ідолопоклонників, заснував Церкву і побудував храм. У храмі він поставив єпископом свого супутника на ім’я Платон.

Читайте: Різдвяний піст 2019: рецепти пісних страв

Але правитель Ефіопії Фулвіан, який був одержимий нечистим духом, не хотів, щоб його піддані стали християнами і припинили поклонятися язичницьким богам. Він звинуватив апостола в чаклунстві і наказав стратити його.

Святого Матвія поклали обличчям донизу, засипали хмизом і підпалили. Однак язики полум’я не заподіяли ніякої шкоди апостолу, і він залишився живий. Тоді жорстокий правитель наказав покласти Матвія у залізну труну і кинути в море.

Викинута хвилею труна була з честю перенесена до храму, який був побудований апостолом. Матвій відійшов до Господа близько 60 року після Різдва Христового.

До речі, Факти ICTV зібрали всі церковні свята в календарі.

Теги
Свято
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка