Із 28 серпня до 7 вересня 2024 року увага світової кіноспільноти буде прикута до Італії, де відбудеться 81-й Венеційський міжнародний кінофестиваль.
Історія заходу починається з 1932 року, тож він вважається найстаршим кінофестивалем такого рівня. Факти ICTV дізналися, що представить Україна, та які картини у Венеції чекають найбільше.
Венеційський кінофестиваль 2024 – стрічки від України
Українські режисери представлені на фестивалі двома фільмами. У секції Поза конкурсом – нонфікшн покажуть роботу Пісні землі, що повільно горить Ольги Журби, яка вже здобула визнання завдяки попереднім проєктам.
Це щоденник України, зануреної в безодню війни. Сцени фільму знімалися протягом двох років у різних місцях неподалік лінії фронту. У картині можна почути звуки, які супроводжують наше сьогодення.
Крім того, Венеційський кінофестиваль 2024 має програму Biennale College Cinema, де відбудеться прем’єра фільму Медовий місяць режисерки Жанни Озірної, що розповідає про сучасні українські реалії крізь призму особистих історій.
У центрі сюжету – історія пари закоханих, які проводять першу ніч у своїй новій квартирі, а на світанку прокидаються від вибухів. Далі – окупація, відсутність світла, води та звʼязку і стосунки, що проходять випробування страхами.
У межах фестивалю відбудеться також дискусія Український день, до якої долучаться представники вітчизняної та міжнародної кіноіндустрії.
Венеційський кінофестиваль 2024 – фільми
Масштабний кінозахід розпочався стрічкою Бітлджюс Бітлджюс від майстра фантазійного жару Тіма Бертона. Також на фестивалі покажуть роботи Педро Альмодовара, Джанні Амеліо, Луки Гуаданьїно, Тодда Філліпса та багатьох інших.
Зокрема глядачі чекають на фільми Сусідня кімната з Тільдою Свінтон та Джуліанною Мур, Квір із Деніелом Крегом, Марія з Анжеліною Джолі у ролі оперної діви Марії Каллас, Джокер: Божевілля на двох із леді Гагою та Гоакіном Феніксом і Дівчинка з Ніколь Кідман та Антоніо Бандерасом.
Чи представлена РФ на Венеційському кінофестивалі
На кінозаході не обійшлося без режисерів з російським корінням. Так, у секції, де представлена робота Ольги Журби, є й стрічка російсько-канадійської режисерки Анастасії Трофімової Росіяни на війні.

Скрин з сайту IMBd
– Без будь-яких офіційних дозволів режисерка завойовує довіру російських солдатів і супроводжує один батальйон протягом року, коли він пересувається по Східній Україні. Те, що вона виявляє, кардинально відрізняється від пропаганди та ярликів, нав’язаних як Заходом, так і Сходом: армія в безладі, солдати розчаровані та часто намагаються зрозуміти, за що вони воюють, – йшлося в описі на сайті IMDb. До слова, його вже прибрали, а заодно й жанр.
Чому такий престижний захід як Венеційський кінофестиваль 2024 допустив до участі роботу, зняту з порушенням норм міжнародного права, лишається загадкою. Адже для створення стрічки Трофімова незаконно перетнула український кордон, зайшла на нашу територію з росіянами, а тепер зʼявилася на червоному хіднику у Венеції.