Сукот, відоме також як Свято шатрів (куренів) чи Свято збору врожаю, є одним із трьох головних паломницьких свят в юдаїзмі.
Свято Сукот має біблійне походження і триває сім днів, протягом яких вшановується пам’ять про мандри євреїв через пустелю після виходу з Єгипту. Це також час подяки за врожай.
Факти ICTV.Life дізналися, на які дати припадає Сукот у 2024 році, у чому сенс та які традиції свята.
Свято Сукот 2024 – дата
В 2024 році це свято розпочнеться ввечері 16 жовтня і триватиме до 23 жовтня, що відповідає 15-му дню місяця Тішрей за єврейським календарем.
Перший і восьмий дні свята є особливими: перший день відзначається як Йом Тов — святковий день, під час якого заборонено займатися буденними справами, а восьмий день, Шміні Ацерет, символізує завершення святкувань і має власну духовну значущість.
У чому сенс свята Сукот
Головний сенс Сукоту полягає у вдячності Богу за захист під час сорокарічного шляху через пустелю. Назва свята походить від слова сука (наголос на останній склад), що означає шатро або курінь. Ці тимчасові споруди символізують житла, в яких євреї мешкали під час мандрів.
Сучасні євреї будують такі курені перед початком свята і протягом семи днів святкування живуть у них, проводять трапези, приймають гостей та навіть сплять. Цей обряд нагадує про кочове життя предків і символізує віру у Божу опіку.
Традиції свята Сукот
Однією з найголовніших традицій є зведення суки — тимчасової хатинки у вигляді шатра. У ній влаштовуються трапези, проводяться обряди, проходять родинні зустрічі. За традицією, шатра також використовуються для вивчення Тори і проведення таких обрядів, як обрізання та викуп першого сина.
Крім того, Сукот тісно пов’язаний зі символікою чотирьох видів рослин: етрога (цитрон), лулава (гілки пальми), гадасима (гілки мирту) та аравота (гілки верби). Ці рослини символізують різні категорії людей, їхню духовність та вчинки.
За звичаєм, під час святкових днів чоловіки виконують обряд піднесення лулава, рухаючи цими рослинами в чотири сторони світу та вгору-вниз, що символізує єдність та спільність з усім світом.
Сукот є не лише традиційним єврейським святом, але й часом для духовного оновлення та подяки. Це свято нагадує про важливість віри, довіри до Бога та збереження сімейних і суспільних зв’язків. Перебування у суці, символічні обряди та спільні молитви створюють особливу атмосферу духовного зв’язку з предками та відчуттям Божої волі.
