Померла авторка панно на станції метро Хрещатик Оксана Грудзинська

Оксана Грудзинська

Видатна українська художниця-монументалістка Оксана Грудзинська пішла з життя у віці 100 років. Її роботу щодня бачать всі, хто проходить станцією метро Хрещатик. Вестибюль прикрашає панно, створене за мотивами традиційного українського рослинного орнаменту.

Померла художниця-монументалістка Оксана Грудзинська

За своє життя мисткиня зробила неоціненний внесок у розвиток української культури. Її роботи можна зустріти на ВДНГ у Києві, у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва та багатьох інших місцях. Окрім станції Хрещатик, Оксана Грудзинська доклала руку також до створення інтер’єрів станцій Дарниця, Лівобережна та Гідропарк.

Своїми вміннями та талантом художниця ділилася зі студентами Інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну ім. М. Бойчука, де викладала на кафедрі кераміки. Грудзинська мала звання заслуженного художника України. У творчій спільноті про неї згадують як про добру та щиру людину, що знайшло віддзеркалення і в її роботах.

Зараз дивляться

– Її талант та творча вдача незаперечні. Вона є автором багатьох керамічних творів, що прикрашають міста України, інтер’єри будинків та музейні експозиції. Її роботи неодноразово експонувалися на персональних виставках, численних презентаціях українського мистецтва. Витоки логічності, краси, поетичності художнього стилю Оксани Грудзинської лежать в українському народному мистецтві. В основі її творчості – застосування не стільки форм і мотивів народного мистецтва, скільки принципів, що складають його основу. Роботи художниці такі ж ясні, логічні, насичені добрим світлом і позитивною енергетикою, як і сама мисткиня, – зазначили в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва.

Панно на станції метро Хрещатик – одна з визначних робіт Оксани Грудзинської

В музеї ці монументальні твори вважають візитівкою не лише київського метрополітену, але й української столиці загалом. Декоративні панно з яскравими квітковими візерунками складаються з 12 типів прямокутних плиток, що мають безліч варіантів компонування. В основі композиції – характерні для України мотиви рослинного орнаменту. Контури малюнка виконані в техніці невисокого рельєфу і розписані глазурʼю, запеченою у вогні.

Фото: Національний музей декоративного мистецтва України

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка