Ведуча телеканалу СТБ Надія Матвєєва вважає лідерів думок заручниками підписників і зізналася, що відчуває відповідальність за те, що постить під час війни.
Надія Матвєєва про синдром втрачених можливостей під час війни
В ефірі токшоу Ми поруч на радіо П’ятниця Надія Матвєєва зазначила, що синдром втрачених можливостей може виникнути, коли через соцмережі людям здається, що життя інших набагато насиченіше.
– На жаль, соціальні мережі сприяють цьому, адже для того щоб зацікавити аудиторію, інфлюенсери створюють найпривабливішу картинку, емоційно забарвлюючи свій контент. Люди занурюються в це і сприймають усе за чисту монету. Якби була моя воля, то я б постійно в соцмережах писала про прогулянки та Семі, але розумію, що це нікому не цікаво, – розповідає Матвєєва.
За її словами, люди стали заручниками соцмереж, які зараз є потужним інструментом впливу на суспільство. Публічні особи несуть особливу відповідальність за свої слова та дії в інтернеті. Їхні пости та коментарі можуть формувати громадську думку, впливати на поведінку людей і навіть змінювати перебіг подій.
Спостерігаючи за життям лідерів думок, підписники відчувають розчарування через власні досягнення і можливості.
– Інфлюенсери – заручники своїх підписників, адже вони змушені показувати цікаву картинку. Під час війни я особисто відчуваю відповідальність за свій контент. Показую те, що надихає, підтримує, допомагає зберегти настрій і робити добрі справи, особливо коли це стосується допомоги військовим або людям, які постраждали від війни. Це необхідно для виконання своїх зобов’язань перед суспільством і перед собою. Однак це також може спричинити синдром втрачених можливостей, оскільки людина може відчувати тиск, порівнюючи свої дії з іншими та вважаючи, що робить недостатньо, – зазначає Надія.
Ведуча радить дотримуватися “гігієни соціальних мереж”: періодично брати час для себе і просто не заходити туди. Замість порівняння себе з кимось краще зосередитися на власному житті та досягненнях.
Фото: Надія Матвєєва