Фото Відео Музика

Пісню для Євробачення-2021 представимо у лютому – солістка Go-A Катерина Павленко

Пісню для Євробачення-2021 представимо у лютому – солістка Go-A Катерина Павленко

Переможець нацвідбору на Євробачення-2020, український електро фолк-гурт Go-A готується до міжнародного пісенного конкурсу в Нідерландах.

У 2020 захід був скасований у зв’язку з пандемією коронавірусу, але рік потому переможці своїх країн виступлять на конкурсі з новими композиціями.

Унікальність гурту Go-A полягає у поєднанні сопілки, сучасного електронного ритму та старовинної техніки вокалу. Уперше за 15 років на Євробаченні прозвучить україномовна пісня.

Зараз дивляться

Про підготовку до конкурсу, любов до української культури та нову пісню – розповіла солістка гурту Катерина Павленко.

– Як перенесення конкурсу Євробачення-2020 вплинуло на ваші плани та творчість?

– Враховуючи те, що перемога на нацвідборі була для нас доволі несподіваною, то це ніяк не відбилося на наших планах. Більше на нас вплинув сам карантин.

Євробачення – це подія, через яку у нас з’явилася можливість робити більше музики, а також надія на те, що її почує більше людей. Перемога дуже простимулювала наш творчий процес, і за цей період ми написали багато нових пісень.

– За правилами Євробачення-2021 гурт має представити на конкурсі нову пісню. Ви вже визначилися з вибором?

– Так, зараз ми вже фіналізуємо роботу над нашою піснею. У нас було кілька варіантів, але ми зупинились на найкращій історії, на наш погляд. Не розповідатиму про що вона, дочекаємось уже релізу.

Скажу тільки одне, в основу пісні покладений фольклор певного регіону. Мені здається, що нам вдалося зачепити тему, яка буде цікавою для слухачів.

– Коли варто очікувати презентації пісні?

– Я думаю, що десь в лютому. Ми не поспішаємо, адже ще будемо допрацьовувати мастерінг, зведення. Тобто пісня вже готова, але потрібно ще фіналізувати деякі моменти.

Читайте: Євробачення 2021: названо дати півфіналів і фіналу конкурсу

– Уже за чотири місяці відбудеться перший півфінал конкурсу. Як проходить підготовка до Євробачення? 

– Основним питанням був вибір пісні. Ми з нею визначилися буквально кілька днів тому і тепер вже будемо думати над номером. У нас є певна концепція в голові, ми розуміємо, яка в нас тема і як ми можемо її реалізувати в сенсі музики та візуалу.

Зараз будемо більше концентруватися саме на візуальній частині та над тим, як презентувати цю пісню на широку аудиторію.

группа Go-a

– Хто вам допомагає у створенні номеру та образів для виступу?

– Нам допомагає UA Суспільне, адже вони є організаторами нашої поїздки в Роттердам. Як і минулого року, вони беруть на себе всі організаторські питання, а також перемовини з Євробаченням.

– Скільки коштів необхідно витратити артисту, щоб підготуватися і виступити на Євробаченні?

– Якщо чесно, то я не можу назвати конкретну суму. Взагалі ми сподівалися, що завдяки концертам зможемо заробити гроші на все, що нам потрібно для поїздки. А оскільки їх не було, ми ще не знаємо, що робитимемо далі.

Але в нас були концерти в Польщі, і ми відклали всі зароблені кошти спеціально для того, щоб довести пісню до ладу.

группа Go-A

– Чи виникають конфлікти всередині гурту під час підготовки до конкурсу?

– Фішка нашого гурту в тому, що ми всі мислимо по-різному. Інколи це може призвести до якихось конфліктних ситуацій, але вони незначні, тому вирішуються дуже швидко завдяки банальним перемовинам.

Наша неординарність допомагає нам подивитися на музику та творчість з протилежних ракурсів і, можливо, саме через це у нас виходить робити музику так, як ми це робимо. Я вважаю, що це дуже позитивний аспект.

– Хто, на ваш погляд, може скласти вам конкуренцію? Учасників яких країн можете відзначити?

– Ми, чесно кажучи, не розглядаємо учасників інших країн, як конкурентів. Є виконавці, які нам цікаві і з якими хотілось би познайомитися. Нам дуже подобаються учасники із Ісландії та Швейцарії, але ми не ставимося до них, як до конкурентів.

Я розумію, що в Україні заведено сприймати Євробачення, як конкурс, на якому треба перемогти. Але ми дивимося на нього, як на можливість познайомитись з великою кількістю цікавих людей та презентувати свою творчість на широку аудиторію.

– Як ви вважаєте, що потрібно артисту, щоб перемогти на Євробаченні?

– Артисту потрібно вірити в те, що він співає. У нас з цим все чудово, адже ми самі пишемо свою музику і знаємо, що хочемо донести.

Також важливо мати моральну підготовку, адже на конкурсі завжди присутній момент хвилювання, особливо, коли на тебе тиснуть з усіх сторін. Треба бути морально сильним та вірити у те, що ти робиш.

группа Go-A

– Підготовка до конкурсу – це доволі стресова справа. Чим надихаєтесь, де черпаєте сили для творчості?

– Я беру сили для творчості з того, що мене оточує наразі, навіть попри карантин і обмежену можливість подорожувати та спілкуватися. Здебільшого черпаю натхнення з книжок, це дуже хороше джерело.

А також з українського фольклору, адже ми взяли дуже цікаву тему для пісні, яку я вивчала ще в студентські роки, тому вирішила заглибитися в неї ще більше. Зараз вивчаю купу матеріалів та наукових робіт, щоб знати більше про що співатиму.

– Чому саме гурт Go-A має перемогти на Євробаченні-2021?

– Як мінімум, це була б дуже класна історія. Вона й почалася дуже класно, адже те, що ми перемогли на нацвідборі в Україні, було дуже несподівано і прикольно.

Ми їдемо на Євробачення з певною місією. Ми справді хочемо заспівати там українською мовою, прославити український фольклор та довести, що все українське – класне, цікаве та його варто любити. Не слід думати, що українська мова, пісня та фольклор – це щось другосортне і не має ніякого значення. Ми хочемо привернути увагу до нашої культури та коріння, адже це дуже важливо. Ми прагнемо передати нашу любов до всього українського іншим людям.

Євробачення-2021

Пісенний конкурс Євробачення-2021 відбудеться у Нідерландах. Країна мала приймати його у 2020 році, проте захід скасували через коронавірус.

Усі учасники заздалегідь запишуть свої виступи наживо, щоб гарантовано взяти участь у конкурсі.

Таке рішення організатори ухвалили через пандемію коронавірусу, оскільки існує ризик, що деякі співаки не зможуть приїхати до Роттердаму або ж після прибуття їх помістять на карантин.

Півфінали Євробачення 2021 відбудуться 18 і 20 травня. Фінал заплановано на 22 травня.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка