Хіти 80-х: кращі зарубіжні пісні

13 Березня 2020, 17:03
Хіти 80-х: кращі зарубіжні пісні

Культові виконавці 80-х мріяли й молилися, любили й танцювали. Це був час ліричних пісень і вибухових рок-хітів.

Факти ICTV створили добірку кращих зарубіжних хітів 80-х, які назавжди залишаться в пам’яті. Багато пісень улюблені й популярні навіть зараз.

Michael Jackson – Billie Jean (1982)

Відкриває добірку зарубіжних хітів 80-х Billie Jean, яка стала справжньою легендою і візитівкою короля поп-музики Майкла Джексона. Композиція мала приголомшливий успіх: вона потрапила до гарячої ротації MTV, і це був справжній прорив у світі музики. Уперше пісня афроамериканця транслювалася на музичному каналі частіше, ніж хіти білих виконавців.

Зараз дивляться

Текст пісні ґрунтується на особистому досвіді співака. Ця композиція про дівчину, яка довгий час переслідувала Джексона і створювала йому купу проблем. Нав’язлива жінка надсилала листи і стверджувала, що Майкл – батько її дитини.

Читайте: Як змінювалися зарубіжні хіти з 2000-х

Eurythmics – Sweet dreams (1983)

Для творчості потрібні сильні емоції, і не завжди позитивні. Це довели учасники синті-поп-дуету Eurythmics Енні Леннокс і Дейв Стюарт. Музиканти написали свою найвідомішу пісню Sweet dreams після сварки. Вони, колишні закохані, щойно розлучилися на той момент і часто з’ясовували стосунки.

Солодкі мрії – це бажання, що підштовхують нас до задоволення потреб, – пізніше пояснювала Енні.

Queen – I want to break free (1984)

Пісню Я хочу звільнитися написав бас-гітарист гурту Queen Джон Дікон. Музикант надихався чоловічими поглядами на жіночий ліберальний рух.

Здебільшого пісня своєю популярністю зобов’язана відеокліпу, у якому незрівнянний Фредді Мерк’юрі та інші музиканти переодягаються в жіночий одяг, пародіюючи найдовший американський серіал Вулиця коронації.

a-ha – Take on me (1985)

Сингл групи a-ha зумів піднятися на першу сходинку хіт-парадів 36 країн, зокрема американського Billboard Hot 100. Не менш успішною пісня була в національному чарті Великобританії, де займала почесне друге місце.

Зрештою сингл став одним із найбільш продаваних у світі з 9 млн копій і сьогодні входить до багатьох збірок хітів 80-х.

Europe – The final countdown (1986)

Пісня The final countdown гурту Europe була написана для номеру, що відкривав концерти. Цей останній відлік перед початком шоу приніс музикантам приголомшливий успіх.

Хіт тричі ставав платиновим і піднімався на верхні рядки хіт-парадів Франції, Великобританії, Німеччини, Ірландії, Швеції, Італії.

Унікальний синтезаторний тембр, що звучить на початку пісні, клавішники не можуть повторити навіть сьогодні. Незвичне звучання було отримано семплуванням двох тембрів із синтезаторів Yamaha і Roland.

Bon Jovi – Livin ‘on a prayer (1986)

Потужна рок-композиція Livin ‘on a prayer була написана Джоном Бон Джові, Дезмондом Чайлдом і Річі Самбора.

Це була магічна співпраця, іскорка між нами пробігла одразу ж, – згадує Дезмонд Чайлд.

Ця пісня про закохану пару з робітничого класу, якій не вдається зайняти місце під сонцем. Композиція припала до душі американцям. Багато людей стикаються з такими самими труднощами в реальному житті.

Bill Medley & Jennifer Warnes – The time of my life (1987)

Щойно чуєш The time of my life, одразу пригадується легендарний танець Патріка Свейзі та Дженніфер Грей. Фінальна пісня з фільму Брудні танці дісталася вершини Billboard Hot 100, отримала Оскар, Греммі й Золотий глобус.

Roxette – It must have been love (1987)

Пісня-саундтрек до романтичної комедії Красуня вийшов у 1987 році й отримав золоту сертифікацію в багатьох країнах. Авторитетне британське видання The Guardian визнало композицію найкращою баладою 1980-х з усіх.

Цікаво, що спочатку Roxette повинен був записати нову пісню для фільму, але через щільний гастрольний графік музиканти не встигли випустити новий матеріал. Тоді продюсери вирішили, що в Красуні повинна прозвучати вже відома композиція Напевно, це була любов, і не прогадали.

Bobby McFerrin – Don’t worry, be happy (1988)

Геніальному виконавцю не потрібен акомпанемент, щоби створити світовий хіт. Bobby McFerrin записав Don’t worry, be happy без музичних інструментів. Усі звуки співак створював сам, не використовуючи допоміжні предмети. Пісня отримала визнання мільйонів слухачів на всіх континентах і принесла Bobby McFerrin Греммі.

До речі, багато хто помилково вважає, що автором хіта є Боб Марлі.

Kaoma – Lambada (1989)

Наприкінці 80-х після виходу хіта Kaoma музичний стиль і танець Ламбада прогриміли на весь світ. В основі танцю лежать рухи індійців карімбо, танців форро та машіші. До речі, останній ще сто років тому був заборонений у Європі за непристойність.

Madonna – Like a prayer (1989)

Сингл Мадонни Як молитва проводить паралелі між почуттями до коханого і ставленням до Бога. Співачка розуміла, що пісня буде неоднозначно сприйнята слухачами. Втім, епатаж завжди був важливою складовою творчості Мадонни.

З погляду католиків ти народжуєшся грішником і залишаєшся грішником протягом усього життя. Немає значення, наскільки сильно ти намагаєшся від нього позбутися, гріх завжди всередині тебе. Цей страх переслідував мене… Музика була, мабуть, моїм єдиним способом відволіктися, – одного разу зізналася Мадонна в інтерв’ю.

Слідом за 80-ми настали 90-ті роки, які також були насичені якісною музикою. Нещодавно Факти ICTV створили добірку кращих зарубіжних хітів 90-х.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка