Війна, арешт і Крістіан Діор: як Коко Шанель вдалося зберегти свій будинок моди

Війна, арешт і Крістіан Діор: як Коко Шанель вдалося зберегти свій будинок моди
Джерело: Getty Images

Коко Шанель – легендарна французька модельєр, яка звільнила жінок від вузького одягу та зробила його зручним. Вона одна з тих, хто здійснив помітний вплив на моду. Її бренд донині є одним з найвідоміших, проте Коко могла позбутися свого будинку моди ще в 1940-х роках.

У 1910 році відкрився перший магазин Коко Шанель, в якому продавалися капелюхи її виробництва. Кутюр’є вигадувала нові моделі головних уборів і те, як їх потрібно носити. Бізнес пішов вгору. Саме тоді вона почала мріяти про власний модний дім.

Пізніше Шанель з головних уборів перейшла на одяг, який створювала за принципом – зручність, елегантність, простота. Саме вона одягла жінок в штани та поставила остаточну крапку в суперечці про статеву приналежність цього виду одягу. І, звичайно ж, це вона ввела в тренд маленьку чорну сукню.

Зараз дивляться

У 1940 році Коко могла втратити все, що побудувала. Їй довелося закрити свій будинок моди та магазини через початок Другої світової війни. Але і після її закінчення Шанель не відразу змогла повернутися до роботи — її заарештували за роман з німецьким офіцером. Щоправда, завдяки впливовим знайомствам кутюр’є дуже скоро звільнили.

Шанель вирішила виїхати до Швейцарії, де провела цілих 10 років. У той же час у світі французької моди з’явилося нове ім’я — Крістіан Діор. Він пропагував вузьку талію та широкі стегна.

І тоді, попри на те, що минуло 15 років, Шанель вирішила повернутися, щоб заперечити все те, що впроваджував Діор. Вона відчинила двері свого будинку моди та знову почала творити. Незважаючи на те, що нова колекція кутюр’є провалилася, вона не опустила руки.

Непохитність модельєра дала свої плоди – через деякий час жінки знову почали говорити про одяг Шанель.

У 1971 році Коко не стало, а її бренду прогнозували швидке забуття. Але зовсім скоро на місце директора будинку моди прийшов Карл Лагерфельд, який з успіхом продовжив справу Шанель.

Родина Гуччі розкритикувала фільм Дім Гуччі

Наразі тривають кінозйомки фільму про знамениту династію Гуччі, режисером якого став Рідлі Скотт. Однак родина Гуччі розкритикувала фільм Дім Гуччі.

Правнучка засновника бренду Gucci Патриція заявила, що творці стрічки перейшли всі межі, через що їхня сім’я щиро розчарована.

Теги
Chanel
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка