Порада №1
Дочекайтеся, поки ваша кохана визначиться з сукнею, і тільки тоді вирушайте на пошуки весільного костюма. Він повинен бути одного стилю, фактури і підходити за кольором до сукні нареченої.
Порада №2
Наречений повинен знати, що традиційне чоловіче весільне вбрання складається з власне костюма, сорочки, краватки (метелика або нашийної хустинки), запонок, паска, взуття та бутоньєрки. Все це має гармоніювати одне з одним та створювати довершений образ.
Перше, що слід брати до уваги, обираючи костюм, це тканина. Якщо ви укладаєте шлюб в холодну пору року, надайте перевагу шерсті. Якщо ви плануєте святкувати весілля навесні або влітку, придивіться до костюма з льону, шовку або спеціальної тонкої шерсті – cool wool. Для підкладки варто вибрати віскозу або більш бюджетний її варіант – поліефір.
Порада №3
Якщо весілля взимку, чоловічий весільний одяг традиційно передбачає темні кольори, і сірі відтінки – якщо у теплу пору року.
Порада №4
Що стосується зовнішності, то світлошкірим і білявим чоловікам пасують костюми саме темних відтінків, тоді як смагляве обличчя прекрасно відтінить світлий колір вбрання.
Порада №5
Обираючи фасон костюма, зверніть увагу на особливості фігури нареченого. Він має акцентувати увагу на вигідних деталях зовнішності, приховуючи недоліки.
Чоловікам невисокого зросту підійдуть класичні моделі на двох ґудзиках. Добре буде виглядати на такій статурі і укорочений фрак, а ось широкоплечі піджаки, одвороти на брюках, двобортні костюми – невдале рішення для невисоких.
Читайте: Парубоцька вечірка перед весіллям: як провести і що подарувати
Хлопцям середньої статури та зростом до 180 см підійдуть практично будь-які фасони. Тут важливо орієнтуватися на особливості фігури і оцінювати, наскільки добре та чи інша модель сидить на чоловікові.
Костюм для нареченого з зайвою вагою має бути вільного крою, а також з тканини у вертикальну смужку. А піджак з подвійним вирізом ззаду допоможе приховати недоліки фігури.
Порада №6
Якщо наречена вбралася не в традиційний білосніжний наряд, то костюм нареченого повинен відповідати відтінку сукні. Наприклад, сукню м’якого і теплого кольору айворі краще підкреслювати костюмом схожої гами – кавовим, коричневим, бежевим, пісочним. У свою чергу, такі відтінки не підійдуть до сукні блакитного кольору.
Порада №7
Одна із головних вимог до костюма нареченого – ідеальна посадка. Врахуйте, що наряд повинен красиво виглядати у будь-яких ситуаціях, а не тільки тоді, коли чоловік знаходиться в статичній позі. Вам повинно бути зручно в одязі, тому не соромтеся пройтися по салону, підняти і розвести руки, присісти – якісно скроєний піджак не сковує рухів.
Порада №8
Також під час примірки костюма зверніть увагу на плечі. Вони не мають бути ані тісними, ані вільними – саме в плечах костюм має сидіти ідеально.
Порада №9
Що стосується штанів, приміряючи їх, зверніть увагу на довжину – край повинен проходити ззаду приблизно по центру каблука, а спереду лягати невеликою складкою. Модель не повинна бути мішкуватою або надмірно вільною.
Найвідоміші моделі весільних чоловічих костюмів
Фрак – модель з елегантним англійським коміром. Піджак має загострений низ спереду і довгі фалди ззаду. Подібний фасон ідеально виглядає на високих і струнких чоловіках, роблячи їх образ витонченим, елегантним і романтичним.
Під фрак найчастіше надягають світлу, бажано білу, сорочку, а також краватку-метелика. Досить гармонійно виглядатиме також красива шийна хустка.
Смокінг – це класичний варіант для весільного торжества. Найчастіше його носять з відкритим передом, іноді застібаючись на єдиний гудзик. Таке вбрання буває одно- або двобортним, має різні види комірів – англійський або лацкан.
Популярним аксесуаром до смокінга є біла хустинка у нагрудній кишені і краватка-метелик. Втім, наречений може замінити метелика класичною краваткою.
Костюм-двійка – найпопулярніший наряд нареченого, бо його можна підібрати до будь-якої фігури, незалежно від зросту і комплекції чоловіка.
Костюм-трійка, крім штанів і піджака, включає ще й жилетку. Деякі молоді люди намагаються підбирати жилетку в тон іншим деталям, а й контрастні варіанти нерідко виглядають свіжо і цікаво. Костюм-трійка більше підійде для прохолодної погоди.
Проте не обов’язково зупиняти вибір на класиці. Якщо у вас тематичне весілля, то яскравий оригінальний костюм буде дуже доречним. Тут важко перелічити всі можливі варіанти. Головне, щоб він гармоніював з сукнею нареченої.
Якою має бути сорочка?
- Сорочка повинна гармоніювати з кольором краватки і самого костюма.
- Найкращими кольорами для класичних образів вважаються білий і шампань. Інші відтінки підійдуть для тематичного весілля.
- Підбираючи сорочку, зверніть увагу на те, що манжети повинні виглядати з-під рукавів піджака на 1,5 см.
- Недоречно на весілля одягати сорочку з коротким рукавом.
Аксесуари до костюма нареченого
Взуття, пасок та ремінець годинника мають бути одного кольору та гармоніювати з костюмом нареченого.
До речі, чорні черевики підійдуть практично до всіх відтінків костюма, окрім дуже світлих. Тому для білого або бежевого костюма краще підібрати такі ж туфлі.
Не забудьте про шкарпетки: під чорне взуття одягають чорні, під світле – світлі. І переконайтесь, що вони достатнього довгі, щоб прикривати ноги, коли наречений сидить.
Краватка має бути трохи світлішою, ніж костюм, але темнішою, ніж сорочка. Кольори краще вибирати спокійні і непомітні, виняток – тематичне весілля, яке передбачає наявність яскравих акцентів. Ширина краватки має відповідати ширині лацкана.
Краватка-метелик стане прекрасним доповненням до фрака або смокінга. Також ви можете поекспериментувати з шийними хустинками.
Запонки та шпилька для краватки мають бути з одного металу.
Що стосується бутоньєрки, то вона повинна підходити по стилю до букету нареченої, адже по суті це та ж флористична композиція, тільки в мініатюрі.
Проте її може замінити хустинка у нагрудній кишені такого ж кольору. Також цей аксесуар повинен гармоніювати за кольором з сорочкою та краваткою. Краватка та нагрудна хустинка не повинні бути одного кольору.
Раніше Факти ICTV розповідали, як вибрати ресторан для весілля і тамаду.
Фото: dreamstime.com