Це курка з відрубаною головою: зірки масово тікають із Росії

Звезды
Джерело: Getty Images, Depositphotos

На тлі війни в Україні багато російських зірок спішно покинули межі країни-агресора. Численні санкції Європи та США незабаром повернуть Путіна та громадян Росії у кам’яний вік, а найбільші бренди пішли з ринку країни, залишаючи порожні полиці магазинів.

Так, відомий журналіст та кінокритик Антон Долін спішно покинув свою рідну країну у зв’язку з війною.

– Ми поїхали, і причина лише одна – злочинна війна в Україні, ініційована керівництвом РФ. Неможливо жити в країні, навіть рідній та коханій, де тобі затикають рота. Особливо для людини, чий єдиний інструмент – слово, – заявив Долін.

Він також додав, що все свідоме життя відмовлявся виїжджати, хоча така можливість була. Але Долін залишався в Росії, оскільки це його батьківщина, і іншої він не бажав. Проте жодної Росії більше немає, це “курка з відрубаною головою”.

Зараз дивляться

– Весь світ зруйнувався десять днів тому. Життя кожної людини, яка живе в Росії, говорить російською або хоча б причетна до російської культури, змінилося незворотно. Просто багато хто (більшість?) ще цього не усвідомили. В українців буде шанс повстати з попелу та руїн, вони стануть лише сильнішими та зможуть – якщо захочуть – забути про перенесені страждання. У нас на забуття не буде ні можливостей, ні права. Ми затавровані.

Режисер Кантемір Балагов також повідомив про від’їзд із Росії.

– Ми залишили Росію. Нам шкода і ми спустошені. В одну мить у нас забрали наше майбутнє. У нас забрали наші життя. У нас забрали батьків і друзів. Але одного не змогли забрати – це кіно. Наші серця разом з Україною та жителями Росії, які проти цього кошмару.

Комік Олександр Долгополов також виїхав за межі Росії. За його словами, було складно дотримуватися всіх шалених заборон, за допомогою яких російська влада намагається приховати правду про жахливу війну в Україні.

– З першого дня війни я відчував у собі бажання діяти, щоб відчути свою суб’єктність і принести користь суспільству в досягненні миру. На жаль, я дуже скоро зрозумів, що, перебуваючи в Росії, я більше не можу бути корисним.

Поетеса Віра Полозкова також залишила Росію.

– За 11 днів пройдено багато точок відліку. У моїй країні більше немає політики, немає журналістики, немає жодного правового інституту, що працює. Є абсолютно безумна, звірська війна проти найближчих сусідів, найгірша за 30 років економічна криза та пропаганда в найкращих традиціях геббелівського керівництва. І ненависть, ненависть. Ненависть як національна ідея.

Актриса театру та кіно Чулпан Хаматова, яка раніше виступила проти війни в Україні, теж залишила РФ. За даними ЗМІ, вона має нерухомість у Латвії і саме туди й переїхала.

Не затримався у Росії і репер Face. 24-річний Іван Дрьомін звинуватив усіх росіян у війні та назавжди залишив країну.

– Мене як росвйського артиста тепер практично не існує, як громадянина також. Я більше не збираюся платити податки в Росію, я поїхав, і більше не приїду в Росію, я більше не буду давати концерти в Росії. Чому? Тому що мене і моїх близьких вижили, вижили з власного дому, з нашої власної землі, вижила ваша держава, яку я остаточно відмовляюся визнавати своєю від цієї секунди, і вижив наш народ, якому абсолютно по*уй на все, допоки вистачає грошей на бутерброд із маслом, – написав він.

Стендап-комік Данило Поперечний теж вирішив на якийсь час залишити Росію. У новому відео він висловив співчуття всім українцям і пояснив, що зірки мовчать про війну, оскільки не хочуть до в’язниці. За його словами, “люди просто хочуть жити”.

– Я чую також претензію, чому ти мовчиш, поділися, розповідай людям про те, що відбувається в Україні. Відповідь проста: як тільки я викладу фото та відео звідти і закличу когось із вас вийти на неузгоджений мітинг, я одразу потраплю до в’язниці. І найімовірніше, на всі 15 років.

Російська журналістка Божена Ринська повідомила про еміграцію до Ізраїлю.

– Нам із Женею доведеться їхати. В Ізраїль, тому що у Жені немає ізраїльського паспорта та шенгену. Накопичень у мене немає, у мене був стабільний дохід, в якому я була впевнена і який накрився зараз через війну. Тому зняти квартиру в Ізраїлі мені просто нема на що. На їжу б, дай боже, вистачило, – написала вона.

Також у ЗМІ з’явилася інформація про те, що Семен Слєпаков таємно виїхав до Ізраїлю.

– Так, раніше, коли я залишав Росію, я ж це робив явно, з поясненнями, і пояснював мету поїздки всім. Завжди попереджав, а раптом збій у комунікації. Так ось, щоб надалі не було непорозумінь, повідомляю, що скоро я покину закордон. Так само таємно і не пояснюючи мету поїздки, – зазначив він.

Не стала чекати на повний крах російської економіки й Ксенія Собчак. Журналістка підтвердила у своєму Telegram-каналі, що справді покинула Росію і полетіла до Стамбула – нібито вирушила на канікули із сином. За її заявами, поїздка була запланована, і її чоловік Костянтин Богомолов залишається у Москві.

– Я росіянка, я громадянка Росії, я нікуди не емігрую, у мене немає жодних інших громадянств та яхт. Ми не можемо ніяк вплинути на те, що відбувається, ми можемо лише працювати. І не істерити, – написала Собчак.

Проте, за заявами ЗМІ, 4 березня Богомолова помітили в аеропорту Шереметьєво, в очікуванні вильоту в Тель-Авів. Собчак помітили в аеропорту Тель-Авіва 5 березня разом із сином.

Також не стали засиджуватися в Москві Рената Литвинова та Земфіра. Російські ЗМІ писали, що артистки відлетіли до Парижа.

Росію покинула і Пугачова– її чоловік Галкін також не хотів залишатися в країні, що руйнується. За даними російських ЗМІ, примадонну бачили в аеропорту Внуково-3, розташованому в Москві. Пізніше сама Пугачова спростувала втечу, наголосивши, що “канікули, відпочинок і лікування не вважаються еміграцією”.

Закордонні Telegram-канали також заявляють, що Кіркоров залишив свою улюблену країну, навіть попри хворобу батька. Про війну в Україні Філіп теж не каже.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка