Відео Оновлено Кіно та серіали

Переможці Каннського кінофестивалю: володарем Золотої пальмової гілки стала картина Титан

Переможці Каннського кінофестивалю: володарем Золотої пальмової гілки стала картина Титан
Джерело: Getty Images

Володарем Золотої пальмової гілки, головної нагороди 74-го Каннського кінофестивалю, стала картина Титан французького режисера Джулії Дюкорно.

Оновлено в 23:10. Деталі сюжету хорору Титан до прем’єри тримали в секреті. Спочатку про стрічку писали, як про загадкову історію жертви насильства – дівчини з імплантованим у вухо титановим апаратом.

Пізніше з’ясувалося, що все не так однозначно: головна героїня вагітніє від автомобілів, крім того, вона вбиває людей.

Зараз дивляться

На церемонії кінофестивалю голова журі, режисер Спайк Лі поквапився оголосити головного переможця Канн, якого повинні були назвати лише в фіналі.

– Фільм, який отримує Золоту пальмову гілку – це Титан, – сказав Лі, коли його попросили назвати першого переможця.

Ті, хто перебував на сцені, спробували спинити Спайка Лі, але було запізно.

Найімовірніше, нерозуміння пов’язане з мовним бар’єром. Спайк Лі – американець і говорить англійською мовою, тоді як основна мова Каннського кінофестивалю – французька.

Другу за вагомістю нагороду Каннського кінофестивалю, Гран-прі, отримали відразу дві роботи: іранський фільм Герой режисера Асгар Фархаді і фільм Купе №6 фінського режисера Юхо Куосманена.

Володарем нагороди за кращу режисуру став французький режисер Леос Каракс за картину Аннетт.

Кращим актором став Калеб Лендрі Джонс за роль у фільмі Нітрам австралійського режисера Джастіна Курзеля.

Нагорода за кращу жіночу роль дісталася Ренате Рейнсве за роботу у фільмі норвезького режисера Йоакима Трієра Найгірший людина на світі.

Приз за кращий сценарій дістався японському фільму Сядь за кермо моєї машини режисера Рюсуке Хамагуті, який екранізував розповідь Харукі Муракамі.

Приз журі дістався двом картинам – Коліно Ахеда ізраїльського режисера Надавові Лапіда і Пам’ять тайського режисера Апічатпонга Вірасетакула.

Почесну Золоту пальмову гілку вручили італійському акторові і режисерові Марко Беллоккьо.

Фільм українського режисера Сергія Лозниці Бабин Яр. Контекст, відзнятий за підтримки Меморіального центру Голокосту Бабин Яр, отримав на Каннському кінофестивалі спеціальний приз журі премії Золоте око – нагороду для документальних фільмів.

Фільм режисера і сценариста Елі Ґраппа Ольга, який показали у програмі Тиждень критики, отримав приз спільноти письменників та композиторів SACD.

Премія SACD присуджується одному з семи художніх фільмів, що беруть участь в конкурсі. Переможець отримує грошову нагороду у розмірі €5 тис.

Стрічка Ольга була знята в копродукції між Францією, Швейцарією та Україною.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка