Фінансування кінематографу буде збільшено – Ткаченко

23 Червня 2020, 00:37
Фінансування кінематографу буде збільшено – Ткаченко

Фінансування української кіноіндустрії приносить свої плоди – 9-10% кінострічок у прокаті нині вітчизняного виробництва.

Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі Свободи слова на ICTV.

– З приводу кіно – усе буде добре, фінансуватися буде, в бюджеті збережені майже ті самі кошти, що і в минулому році, і я зроблю усе, щоб вони були  збільшені ще цього року, – сказав він.

В Україні існує прогалина у фінансуванні серіалів, але критерії, яким чином кошти мають виділятися на виробництво такого продукту, вже розроблені, додав очільник відомства.

Зараз дивляться

– Будемо рухатися в напрямку і документального кіно, і ігрового кіно масового, і артхаусного кіно, і серіалів, – сказав Ткаченко.

Читайте: Мінкульт запустить проект медіаграмотності – Ткаченко

Як і кому виділяє гроші Держкіно

Держкіно у повному обсязі фінансує дитячі, анімаційні та дебютні фільми українських режисерів, яких обирає конкурсна комісія. Бюджети стрічок інших жанрів розподіляються у співвідношенні 80% на 20%.

Для отримання 80% від держави автори фільму мають підтвердити, що мають решту суми.

Найбільш успішні стрічки у прокаті

Творці фільму Крути (2018) зібрали у прокаті понад 7 млн грн, витративши на виробництво стрічки 53 млн грн, 25 млн з яких виділило Держкіно.

Близько 7 млн грн касових зборів отримав фільм Заборонений (2019). Для того, щоб зняти фільм, автори витратили 38 млн грн, 19 млн з яких виділено з держбюджету.

Читайте: Уряд заборонив відчиняти кінотеатри

Історична драма Чорний ворон за романом українського письменника Василя Шкляра, знята у минулому році, обійшлася виробникам майже у 27 млн гривень, 5 млн гривень з них дала держава. Картина зібрала у прокаті трохи більше 4 млн грн.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка