Фінансування української кіноіндустрії приносить свої плоди – 9-10% кінострічок у прокаті нині вітчизняного виробництва.
Про це заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі Свободи слова на ICTV.
– З приводу кіно – усе буде добре, фінансуватися буде, в бюджеті збережені майже ті самі кошти, що і в минулому році, і я зроблю усе, щоб вони були збільшені ще цього року, – сказав він.
В Україні існує прогалина у фінансуванні серіалів, але критерії, яким чином кошти мають виділятися на виробництво такого продукту, вже розроблені, додав очільник відомства.
– Будемо рухатися в напрямку і документального кіно, і ігрового кіно масового, і артхаусного кіно, і серіалів, – сказав Ткаченко.
Читайте: Мінкульт запустить проект медіаграмотності – Ткаченко
Як і кому виділяє гроші Держкіно
Держкіно у повному обсязі фінансує дитячі, анімаційні та дебютні фільми українських режисерів, яких обирає конкурсна комісія. Бюджети стрічок інших жанрів розподіляються у співвідношенні 80% на 20%.
Для отримання 80% від держави автори фільму мають підтвердити, що мають решту суми.
Найбільш успішні стрічки у прокаті
Творці фільму Крути (2018) зібрали у прокаті понад 7 млн грн, витративши на виробництво стрічки 53 млн грн, 25 млн з яких виділило Держкіно.
Близько 7 млн грн касових зборів отримав фільм Заборонений (2019). Для того, щоб зняти фільм, автори витратили 38 млн грн, 19 млн з яких виділено з держбюджету.
Читайте: Уряд заборонив відчиняти кінотеатри
Історична драма Чорний ворон за романом українського письменника Василя Шкляра, знята у минулому році, обійшлася виробникам майже у 27 млн гривень, 5 млн гривень з них дала держава. Картина зібрала у прокаті трохи більше 4 млн грн.