З горішка у велике дерево. Як можна самостійно виростити волоський горіх

Як можна самостійно виростити волоський горіх
Джерело: Pixabay

Посадити дерево, подарувавши життя рослині – навіть сама ідея надихає, що вже й казати про її втілення. Як можна самостійно виростити волоський горіх з горішка – Фактам ICTV розповіла знавець рослин Ліліана Лавринець.

Чи можна самостійно виростити горіх з горішка

Наш експерт з рослин запевняє, що це вдасться, але найкраще обрати природній шлях.

-Так, самостійно виростити горіх з горішка вдасться. Але, на мою думку, добре буде піти природнім шляхом, адже так чи інакше горіх восени, коли дозріває, падає на землю та потрапляє у ґрунт, – говорить вона.

От саме у ґрунті і розпочинається історія з проростанням.

Зараз дивляться

Як правильно проростити горіхи: що для цього знадобиться

Якщо казати про природний шлях висадки горіха, то це відбувається так – спочатку горіх восени потрапляє в ґрунт, під листя. Далі його поливають дощі та загартовує мороз. Так горіх проходить стратифікацію. Все це є так званим загартовуванням для горішка, що дуже важливо для його росту.

Взимку горішки проходять відбір – сильні виживають, а слабкі пропадають. А коли прийде весна, загартовані проростуть, дадуть корінь, а потім й пагін – і з’явиться новий горіх.

Також можна обрати інший метод і взяти все у свої руки – проростити горіх у воді і ще п’ять днів стратифікувати – чергувати по 12 годин тепла до +20 °С і холоду до +5 °С, а потім висадити.

Або можна закопати горіх швом догори восени і накрити його зверху мульчою та соломою.

Проте вирощений таким способом горіх плодоноситиме лише через 8 років. І немає гарантії, що з насіння ви отримаєте саме той сорт, який садили.

А ось під час природного шляху цей термін скорочується, адже горіх проходить усі природні шляхи росту та розвитку.

– Тобто якщо горіх вирощений в домашніх умовах, то він буде родити аж через 5-6 років, а так цей термін можна скоротити вполовину! Приблизно має родити через 3-4 роки! – додає експерт.

Коли можна садити волоський горіх

Садити волоський горіх можна як восени, так і навесні. Зокрема, місяць посіву залежить від регіону. Якщо ви мешкаєте на півдні, то осіння висадка волоського горіха є доцільною. Проте на півночі, де зими затяжні і морозні, а іноді й безсніжні, проводити таку маніпуляцію дуже ризиковано. Вони можуть просто згнити в землі.

Як правильно садити волоський горіх

Для того щоб проростити горіх природним шляхом, спочатку оберіть для нього місце.

– Найкраще, коли рослина росте на одному і тому ж самому місці і коли саджанці ніхто не переміщує, адже для молодої рослини – то окремий стрес. Коли дерево росте там, де було посаджено, воно стає сильнішим, здоровішим та рідко хворіє, – запевняє експерт.

Також варто висаджувати горіх за 8-10 м від будинку та стін, 6-8 м від гаража або навісу, не менше 10, а краще 15 м від плодових дерев.

Як проростити горіх з горішка: етапи посадки та догляд Фото 1

Фото: Pexels

Якщо не дотримуватися цих правил, коріння, а згодом і гілки можуть завдати серйозної шкоди, наприклад, цегляній кладці.

Далі потрібно прокопати місце, де плануєте висадити горіх, та очистити поверхню ґрунту від зайвої трави та гілок.

Після цього викопайте невеличкі ямки так, щоб горіх не був закопаний повністю.

– Горіх має бути притрушений лише одним сантиметром ґрунту. Можна також залишити його не повністю заритим в землю, щоб його частинка визирала з ґрунту. Проте тут є одне але, може прийти гризун, побачити горіх та виїсти серединку. Тому найкраще  закопати його в землю, – говорить Лавринець.

Щоб паросток не витрачав зайвих сил на пробивання крізь товщу землі, горішок розміщують у землі боком, тобто одним швом догори, а іншим донизу.

Краще висаджувати одразу 8-9 горіхів, адже коли прийде весна, з цієї кількості зійдуть не всі. З них виживе ще менше.

– З них оберете собі найсильніший пагін – надалі нехай буде у тому ж місці, де він виріс! – додає знавець рослин.

Поливати та прополювати горіх не потрібно, а тим більше замочувати.

– Адже осінь, будуть дощі, сніг, відлига, і необхідну вологість він саме собі добере. Саме за таким моїм методом горіх виростає здоровим, довговічним, сильним та міцним, – радить експерт.

До речі, раніше Факти ICTV писали, навіщо білити дерева восени, та оприлюднили інструкцію.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка