Лайфхаки
® Партнерський матеріал

Як зберігати цибулини нарцисів до осені

Як зберігати цибулини нарцисів до осені

Садівники і просто поціновувачі красивих квітів постійно цікавляться, як правильно зберігати ті чи інші цибулини, щоб у подальшому забезпечити нормальну посадку і оптимальний ріст.

Кожен сорт квітів має свої правила і умови зберігання, яких необхідно дотриматись. У випадку з нарцисами є кілька способів і професійних рекомендацій.

Підготовка посадкового матеріалу

Це перше, що потрібно зробити перед зберіганням – отримати цибулини в необхідній кількості і якості. За бажанням можна купити цибулини нарцисів за посиланням https://florium.ua/ua/narcissus/ за вигідною ціною і поставити на збереження.

Зараз дивляться

Це також непоганий варіант, якщо вже зараз хочеться підготувати посадковий матеріал, забезпечивши комфортні умови зберігання.

Витяг нарцисів має бути на початку літа, щойно вони відцвіли. Пожовкле й зів’яле листя говорять про те, що цибулини пора витягти. На поверхні цибулини повинна бути луска коричневого кольору – це також сигнал про те, що вона дозріла.

Якщо цибулини пошкоджені або хворі, їх відразу слід відсівати і викидати. Після викопування їх необхідно просушити в прохолодному і темному місці.

Через тиждень цибулини необхідно знову перебрати, видаляючи залишки стеблинок і листя.

Головні секрети зберігання

Ідеальна температура зберігання – 20°С, але восени має бути не більше 17°С. Основні рекомендації щодо зберігання виглядають наступним чином:

  • витяг із землі повинен бути обережним, інакше пошкодження призведуть до утворення грибка;
  • під зберігання необхідно підготувати звичайний ящик;
  • найкраще використовувати один шар цибулин під час зберігання;
  • посипання тирсою не буде зайвим, оскільки вона прибере надлишкову вологу;
  • цибулини можна обгорнути в газету.

За температури 30°С цибулини загинуть, тому за температурним режимом необхідно стежити і регулювати його шляхом переміщення посадкового матеріалу в різні місця.

Місця зберігання цибулин

Непоганим варіантом є льох, де цибулини можна присипати тирсою. Також можна підготувати спеціальний ґрунт і висадити цибулини туди. Вони пустять коріння, але не будуть рости через надмірно низьку температуру.

Якщо цибулин мало, тоді холодильник також може стати оптимальним варіантом. Бажано кожну цибулину упакувати в газету або папір.

За бажанням можна звернутися в інтернет-магазин Florium.ua для вибору аксесуарів та інструментів, а також купівлі посадкового матеріалу відповідно до особистих уподобань і вимог.

Теги
Квіти
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка