Як швидко запам’ятовувати інформацію — методики

Як швидко запам’ятовувати інформацію — методики

Методики запам’ятовування інформації допомагають якнайкраще фіксувати необхідні дані та тренувати мозок так, як це відбувається з тілом під час занять спортом.

Таких способів для прокачування розуму чимало, однак не всі вони зможуть допомогти вивчити матеріали, які стануть в пригоді під час навчання, роботи та навіть у повсякденному житті.

Мозок найкраще засвоює та розуміє інформацію, яку людина візуалізує перед собою. Такий спосіб допоможе створити яскраву картинку в голові, від якої не можна буде так просто позбутися. Однак не всім людям підходить такий метод – іноді його потрібно урізноманітнити.

Зараз дивляться

Факти ICTV дізналися про найвідоміші методики швидкого запам’ятовування інформації. Саме завдяки їм ви зможете краще прокачати мозок та здивувати всіх оточуючих своїми дивовижними здібностями.

Метод локусів

У цього методу є декілька назв, а саме: метод локусів, палац пам’яті або розумова прогулянка. Потрібно візуалізувати дані, щоб цей метод спрацював, і мозок запам’ятав потрібний матеріал. Цей спосіб прекрасно підходить для навчання. Завдяки цьому методу можна запам’ятати імена та прізвища, дати з історії, а також вивчити іноземну мову.

Для цього уявіть, що ви перебуваєте у своєму будинку (він же палац пам’яті). Уявіть, як він виглядає, які у нього відмінні якості? Саме їх можна використовувати для запам’ятовування.

Кожен кут або меблі в будинку можуть слугувати тим “локусом”. До предметів декору можна підв’язати ідею або образ. Наприклад, той обідній стіл з дуба може стати одним локусом, ліжко – другим, а нічний світильник на кухні – третім.

Потрібно створити асоціацію між певною задумкою або словом з одним із цих красивих предметів у будинку. Зафіксуйте цю ідею в голові – під час візуалізації цих об’єктів ви зможете згадати необхідну вам інформацію.

Мнемоніка

Мнемоніка або мнемотехніка полягає у низці прийомів, які спрощують запам’ятовування важливих даних. Наприклад, якщо потрібно зазначити перелік ліків, то саме цей спосіб допоможе краще за інші методи.

Для цього потрібно створити послідовність певних і яскравих асоціацій, які розуму буде більш цікаво “досліджувати”. Є декілька технік мнемоніки. Серед них: акронім, акровірш та рифмізація.

  • Акронім – придумати комбінацію букв – певний шифр, який допоможе згадати всю інформацію.
  • Акровірш – придумати вірш, в якому перші літери рядків створюють будь-яке слово.
  • Ключі – потрібно виділити у фразах ключові слова – при їхній згадці відновлюється все речення.
  • Рифмізація – використання рими, щоб запам’ятати потрібний матеріал.

Метод чанки

Дані для потенційного запам’ятовування потрібно з’єднати в групу під певним шаблоном. Цей спосіб підходить для однотипних даних – номер телефону, перелік цифр та інше.

Наприклад, для швидкого запам’ятовування інформації можна “записати” у голові номер телефону через рисочку. Є ж різниця між набором цифр: 0931234567 і 093-123-45-67? Звичайно є.

Певний шаблон допоможе згрупувати у думках, наприклад, список продуктів – за алфавітом або за типом їжі.

Періодичні повторення

Суть методики запам’ятовування інформації – промовляти знову вивчений матеріал через деякий час. Формула для повторення:

  • Х = 2У + 1: де Х – день, коли дані почнуть йти з пам’яті, а У – день другого повторення.

Наприклад, якщо ви запам’ятали дані вісім днів тому, то їх потрібно повторити через дев’ять діб. Важливо – інтервал повторення може збільшуватися навіть на один рік та більше.

Сторітелінг

Згідно з даними наукових досліджень, наш мозок добре запам’ятовує красиву історію. Це також сприяє вивільненню окситоцину – гормону емпатії (його також називають гормоном обіймів).

Ця методика допоможе добре запам’ятати історичні події або інший потрібний матеріал. Уявіть перед очима певних персонажів, а також їхні сюжетні лінії. Чим відрізняється цей симпатичний блакитноокий брюнет від кароокої рудої дівчини? З чого вони починали свій шлях та яка у них мета – чого вони прагнуть?

Всі ці елементи створюють повноцінну історію, яку наш розум добре сприймає. Щоб допомогти собі краще запам’ятати, можна також встановити певну послідовність – хроніку подій у житті цих особистостей.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка