Починаємо зі складання плану
Звичайно ж, без попередньо складеної схеми всіх переміщень не варто навіть намагатися розставляти масивні вироби. Інакше ви ризикуєте створити в кімнаті справжній меблевий хаос.
В першу чергу при задумці розстановки потрібно продумувати її так, щоб жоден предмет не заважав вам і вашим близьким пересуватися по кімнаті. Але, при цьому, зовсім не обов’язково планувати розстановку виключно вздовж стін, особливо, якщо ви є щасливим володарем просторих апартаментів.
Розробіть кілька сценаріїв
Нехай у вас буде накидано кілька планів. Дивлячись на них, потім вже подумаєте, який з них буде найбільш доречним.
План необхідно накреслити на папері. Не обов’язково дотримуватися точності до сантиметра, але зробити заміри все ж таки дуже бажано, а потім відобразити ваше бачення розстановки, масштабувавши його на папір. До речі, при розробці схем не забудьте врахувати вікна і отвори дверей, розетки, виступи стін, радіатори.
Починаємо з головного
При плануванні починайте розподіляти меблі, починаючи з головного предмета. Саме навколо нього щодня відбувається найбільша кількість маніпуляцій, а решта меблів доповнює “ансамбль”.
Якщо кімната, яку ви збираєтеся облаштувати – вітальня, в центрі швидше за все буде м’який куточок – диван, безкаркасні пуфи або крісла. Якщо в цій кімнаті хтось із членів сім’ї спить, потрібно подбати про те, щоб диван-ліжко стояло таким чином, щоб в першу чергу було зручно тому, хто відпочиватиме.
Якщо кімната у вас використовується, як їдальня, тоді в центрі саме місце обідньої групи – столу і стільців. Інші предмети меблів розставляйте так, щоб було зручно висунути стілець, вільно встати з-за столу.
Оцінюйте розмах меблів
Це стосується всіх предметів, у яких є дверцята, всілякі висувні елементи. При розробці плану моделюйте їх глибину, візуально відкривайте дверцята, висувайте ящики і розставляйте все так, щоб завжди було місце для маневрів або хоча б для комфортного проходу між елементами вашого інтер’єру.
Може бути таке, що стілець ідеально вписується біля віконця, якщо стоїть впритул, але варто тільки відсунути його, і прохід ускладниться. Або ж полки, які ви плануєте повісити на стіну, начебто нічому не заважають, але варто відкрити двері – і вони битимуться об них.
Не забувайте про загальну композицію
Намагайтеся купувати предмети меблів, які будуть поєднуватися один з одним не тільки за стилем, але і за розмірами. Погодьтеся, буде досить безглуздо, якщо ви купите у вітальню величезний диван, а навколо нього поставите маленькі крісла. Якщо ж без габаритного об’єкта ніяк не обійтися, ставте його подалі від решти мілких меблів, вікон та дверей.
Читайте: Як прикрасити будинок на Новий рік 2017: ідеї
Симетрично або асиметрично?
Симетричне розташування меблів виглядає акуратно і красиво. Воно підходить для просторих кімнат, для класичних інтер’єрів. У маленьких же приміщеннях найчастіше використовують асиметричне розташування, так як рівності досягти досить складно. Але якщо ви все ж перфекціоніст, і симетрія для вас грає важливу роль, віддавайте перевагу вузьким і компактним меблям. Її розставити так, як ви хочете, буде легше.
Більше повітря і простору!
Пам’ятайте, що чим менше меблів – тим вільніше дихається в кімнаті, тим привабливіше вона виглядає. Розставляйте в своєму житлі тільки необхідні предмети, не перевантажуйте кімнати, і ви будете довгі роки насолоджуватися вишуканим інтер’єром.
Інтернет-магазин меблів Файні Меблі.