Як позбутися мокриць у квартирі: народні методи та хитрощі

як позбавитися від мокриці вдома
Джерело: Pixabay

Інколи в оселі може з’явитися досить неприємна істота ‒ мокриця. Що це таке, чому вона проникає у квартиру чи будинок і що потрібно робити, щоб її позбутися, – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин і комах Олексій Колесник.

Що таке мокриця

Бурого або темно-сірого кольору, зовні тіло вкрите хітиноподібним панцирем і має вигляд кольчуги, яка складається з окремих лусочок. За цими ознаками можна легко впізнати мокрицю, яка оселилася у квартирі або будинку.

– Мокриці – це ракоподібні сапротрофні комахи, які руйнують залишки відмерлої органіки, сприяючи підвищенню родючості ґрунтів і взагалі ґрунтоутворенню, – розповідає наш постійний експерт з рослин та комах Олексій Колесник.

Попри свої досить маленькі розміри, вона досить швидко пересувається. Виповзає саме вночі, а вдень ховається у темних і вологих місцях. Життя мокриці досить короткоплинне – всього лише один рік.

Зараз дивляться

Чи небезпечна мокриця

Насправді ці істоти досить невинні та не становлять загрози ані для людей, ані для тварин. Вони не здатні прокусити та пошкодити шкірні покриви, оскільки будова їхнього щелепного апарата призначена лише для подрібнення м’яких органічних залишків.

– Мокриці не становлять загрози для людей, рослин або тварин. Вони не кусаються і не переносять захворювань, – запевняє Олексій Колесник.

Проте їхній вигляд і сам факт існування в оселі не тішить.

До того ж, харчуючись залишками їжі, мокриці на своїх лапках переносять частинки їстівного, тим самим поширюючи спори грибків і плісняву по всьому будинку. Також уночі мокриця може пробігтися залишеними на столі фруктами чи овочами.

Ці істоти здатні завдавати шкоди кімнатним рослинам – вони об’їдають листки та пошкоджують кореневу систему. Якщо популяція мокриць досить велика, то кімнатна квітка може навіть загинути. Також вони сильно ущільнюють ґрунт у вазонах, що призводить до нестачі кисню.

Тож далі будемо розбиратися з причинами їхньої появи, а також із тим, як позбутися мокриці.

Чому мокриця з’являється у квартирі або будинку

Аби зрозуміти, як позбавитися від мокриці вдома, треба спочатку дослідити причини її появи. Саме у них і криється розгадка, як вивести цю істоту з оселі.

  • Підвищена вологість у приміщенні

Недарма ця істота має таку назву – “мокриця”. Вона для своєї життєдіяльності обирає вологі місця. Тож найчастіше її можна зустріти або у ванні, або у підвалі, якщо ви мешкаєте у власному будинку. Також може оселятися на кухні (там є мокрі губки та ганчірки) та місцях, де підтикають труби.

– Вони полюбляють мешкати у темних, вологих місцях, як-от підвали, ванні кімнати, кухні та місця з протікаючими трубами, – говорить Олексій Колесник.

Тож підвищена вологість є однією з причин появи мокриці у будинку або квартирі.

  • Велика кількість сміття

Мокрицю може приваблювати залишки продуктів, які зберігаються у важкодоступних місцях, ними вона і харчується.

– Також їх приваблює їжа у вашому домі, крихти, залишки їжі, чи сміття, – каже наш постійний експерт з рослин та комах Олексій Колесник.

Мокриці дуже подобаються ємності для компосту, смітники з підгнилими овочами та фруктами.

  • Вологі горщики з вазонами

Природним середовищем існування мокриці є ґрунт, а тому вологість у горщику з квітами їм до вподоби.

Вазони, кімнатні рослини

Фото: Pixabay

Принести мокрицю додому якраз і можна з вазоном, якщо ви влітку виставляли його надвір. Також вони інколи оселяються у землі, де росте квітка, з неї вони і переповзають до квартири.

  • Деревина

У деревині часто накопичується багато вологи, через що вона починає підгнивати зсередини. Тож велика кількість елементів із цього натурального матеріалу у будинку або квартирі теж може стати джерелом розповсюдження мокриці.

Як позбутися мокриці вдома

Як вже стало зрозуміло, першоджерело появи мокриці у будинку або квартирі – вологість. Тож з нею і потрібно працювати, аби позбутися від мокриці в оселі. Тут у нагоді стане провітрювання та спеціальне осушування.

Але спершу потрібно усунути джерело вологи, якщо це можливо. Наприклад, полагодити труби, щоби ті не текли.

– Зменште вологість у помешканні за допомогою провітрювання, спеціального осушування чи усунення джерел вологи, – говорить наш постійний експерт з рослин і комах Олексій Колесник.

Прибирання

Фото: Depositphotos

Також варто регулярно прибирати в будинку, щоби позбутися мокриць.

– Регулярно вдавайтеся до прибирання та герметично зберігайте продукти – це позбавить мокриць їжі, – говорить Олексій Колесник.

Також можна застосувати народні засоби.

  • Сіль

Добре прогрійте та висушіть приміщення, де живуть мокриці, а потім розсипте по підлозі сіль. Ця речовина поглинатиме залишки вологи, а отже, середовище для існування мокриць стане несприятливим.

Як позбавитися від мокриці в квартирі: поради та способи Фото 3

Фото: Depositphotos

  • Мокрий віник

Позбутися мокриць у будинку можна й хитрощами. Просто намочіть віник і залиште його на ніч. Вони заповзуть на нього, тож зранку ви можете просто витрусити їх на вулиці.

  • Розчин тютюну, червоного перцю та соди

Візьміть ці речовини у рівному співвідношенні та розмішайте у літрі теплої води. Далі обробіть розчином саме ті місця, де люблять оселятися мокриці. Не оминіть увагою закутки та стики стін із підлогою.

Якщо вищезазначені методи не допомогли, а популяція мокриць в оселі продовжує збільшуватися, у пригоді стане хімія.

У магазині можна знайти такі засоби проти мокриць:

  • тверді отрути;
  • репеленти;
  • пастки-приманки;
  • гелі;
  • крейду;
  • інсектициди.

Що треба робити, щоб мокриця не зʼявлялася

Після усунення сприятливих умов та джерел харчування для мокриць, подбайте про шляхи їхнього доступу до вашого помешкання. Використовуючи герметик, залатайте щілини та тріщини у стінах та підлозі.

До речі, наразі в Україні триває сезон тополиного пуху, який у багатьох людей спричиняє алергію. Факти ICTV писали, як допомогти собі та боротися з тополиним пухом.

Теги
Поради
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка