Осінь — це час збору врожаю або підготовки саду та городу до морозів. Це стосується також і винограду.
За деякими сортами потрібно доглядати до глибокої осені. Наприклад, багато хто не знає, чим обробити виноград восени, щоб він продовжував радувати своїми плодами наступного сезону — про це читайте на Фактах ICTV.
Навіщо обробляти виноград восени
Обробка винограду восени проводиться для профілактики таких хвороб, як — оїдіум, антракноз, сіра гниль. Також для попередження появи та розвитку мілдью.
Також ця процедура дозволяє знищити комах та шкідників, які влаштовуються на зимівлю в тріщинах кори, між лусочками бруньок, в сухих гронах винограду.
Коли обробляти виноград восени
Обробку винограду від шкідників, як правило, проводять після збору врожаю та опадання листя. Для цього із двох сторін обприскують лозу та прикущову поверхню ґрунту дієвими препаратами профілактичного та винищувального напряму.
Також варто орієнтуватися й на зовнішні ознаки куща — на лозі не повинно залишатися живого листя, гілки мають повністю визріти, а бруньки закритися.
Щоби даремно не витрачати робочий розчин, рекомендується попередньо провести обрізку куща.

Чим обробити виноград восени
Перший етап обробки винограду здійснюється після збору врожаю, який найчастіше припадає на вересень або жовтень. Це потрібно для ліквідації шкідників, які поступово знищуватимуть рослину в холодну пору і стануть причиною виникнення хвороб.
До питання, чим обробити виноград восени від хвороб і шкідників, потрібно підходити обережно, адже різні препарати використовуються для різних цілей:
- Фітоверм, бітоксибацилін і актофіт — використовують проти попелиці, кліщів, листовійок і пильщиків.
- Оксіхом і хом — відмінно підійдуть для боротьби проти оїдіуму, антракнозу, сірої гнилі.
Другий етап обробки винограду настає вже в листопаді, коли опало листя. Це потрібно для знищення спор у землі, які можуть розплодитися.
Для цього рекомендується використовувати такі препарати:
- Фундазол;
- Ридоміл Голд МЦ;
- Топаз.
Для третього етапу нам знадобляться залізний і мідний купороси. Вони необхідні для дезінфекції зрізів. Зазвичай обробка виконується наприкінці листопада або на початку грудня.
Обробляти виноград потрібно в суху і безвітряну погоду. Для власної безпеки робіть це в масці та рукавичках. Розчини розмішуйте суворо за інструкцією.