Обрізання герані восени: експерт розповів, як провести процедуру вдало

обрізка герані восени
Джерело: Pixabay

З ними можна створити неповторний квітник у себе на подвір’ї. Але для цього потрібно дотримуватися певної схеми догляду. Коли обрізати герань восени, як це правильно робити – у матеріалі Фактів ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Особливості герані: що це за квітка

Рослина має нестандартну форму квіток, а також широку кольорову гаму. Герань представлена багатьма сортами, зустрічаються як однорічні, так і багаторічні рослини. Проте головне те, що кожен сорт є дуже своєрідним і має досить грайливий вигляд.

– Герань або журавець – це декоративна рослина, яку можна вирощувати як на вулиці, так і у кімнатних умовах. Цінується за своє запашне листя різноманітних форм та різнобарвні квіти, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Зауважимо, що через її чарівний аромат – з герані часто роблять ефірні олії.

Зараз дивляться

Коли обрізати герань восени

Маніпуляцію варто починати тільки тоді, коли останні суцвіття вже перестали квітнути. Проте дуже важливо зробити це до першого зимового місяця. Взимку більшість рослин відпочивають і турбувати їх не варто.

– Обрізати герань варто після завершення цвітіння, коли вона готується до періоду спокою, у жовтні – початку листопада, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Обрізання герані восени: навіщо проводити процедуру

Справа у тому, що ця рослина завжди тягнеться вгору, через що без обрізки не може відрощувати бічні пагони. Тільки завдяки цій маніпуляції можна сформулювати гарну крону герані та простимулювати ріст рослини у різні боки.

– Обрізати герань восени варто для того, щоб сформувати рівномірний, естетичний вигляд та провести оздоровлення рослини, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

До того ж, ця маніпуляція дає змогу у майбутньому сформувати нові бутони. Герань, яку обрізали, дає більше суцвіть і є дуже ошатною.

Обрізка герані восени: підготовка, правила та поради Фото 1

Фото: Pixabay

Як правило, корекцію форми рослини варто здійснювати двічі на рік – навесні та восени. Водночас осіннє обрізання герані готує рослину до зимового періоду. Тим більше, що за літо герань найчастіше добре розростається і тому їй вже просто необхідна корекція.

Як обрізати герань восени: покрокова інструкція

Для того, щоб процедура минула вдало, потрібно дотримуватися певної схеми дій.

  • Крок 1. Підготуйте інструменти.

Секатор, яким ви будете здійснювати обрізку герані, повинен бути гострим і простерилізованим.

  • Крок 2. Видаліть старі квіти.

Спочатку гострим, стерильним секатором видаліть старі квіти, пошкоджені та хворі частини рослини.

Видаляйте пагони, що ростуть не з кореня, а з листових пазух.

  • Крок 3. Обріжте здорові пагони.

Здорові пагони обріжте на висоті близько 15 сантиметрів над землею, залишивши трохи листків на кожному.

Довгі та  викривлені гілки можна відрізати повністю.

Зауважимо, що зрізати варто не більше віж 20% зеленої маси. Якщо не дотримуватися цього правила, то можна загнати рослину у стрес, що негативно вплине на розвиток і ріст квітки.

  • Крок 4. Обробіть місця зрізу

Після маніпуляції дуже важливо обробити місця зрізу подрібненим активованим вугіллям, а саму рослину – підживити.

Якщо за зиму квітка знову розрослася, то наприкінці лютого або на початку березня її можна знову обрізати, залишивши на стеблі лише кілька бруньок.

Що робити з геранню на зиму

З приходом нового періоду на дворі, варто попіклуватися про адаптацію герані. Так, якщо рослина розташована на північному вікні, то її варто забезпечити додатковим підсвічуванням, інакше у неї зменшиться кількість листя і витягнуться пагони.

На зиму перенесіть квітку у прохолодну кімнату. Найкраще залишити горщик із рослиною на північному вікні. Проте листя не повинно торкатися до холодного скла.

– Для зимівлі найкраще перемістити герань з вулиці на веранду чи літню кухню, де не буде морозу, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Також рекомендовано зменшити частоту поливу та проводити його лише тоді, коли верхній шар ґрунту підсохне.

До речі, раніше британська фармацевтка, експертка зі сну Дебора Лі назвала кімнатні рослини, які достатньо ефективно борються із застудою і цвіллю.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка