Листовий салат – невибаглива культура, але для гарного врожаю варто враховувати оптимальні терміни для його посадки. Коли садити салат у відкритий ґрунт – читайте на Фактах ICTV.
Коли сіяти салат у відкритий ґрунт
Налічують три різновиди салату – листовий, качанний і ромен. Вони мають власний період росту. У відкритому ґрунті качанні сорти салату готові до збору в другій половині травня, а також усе літо. Ромен більш холодостійкий, тому підходить для вирощування в холодний період.
Салат може давати до трьох врожаїв за рік, тому, щоб постійно мати свіжу зелень на городі, його можна підсівати кожні 2 тижні.
Розгляньмо, коли можна садити листовий салат навесні.
У відкритий ґрунт салат можна сіяти починаючи з ранньої весни. Найкращим періодом вважається квітень та травень. Салат – холодостійка культура, тому добре переносить низькі температури, головне, щоб не було заморозків. Якщо температура повітря опуститься нижче -5° градусів, це може призвести до загибелі рослини. Для посадки салату навесні городники радять дочекатися середньодобової температури від 10 до 12 градусів.
Коли садити салат у відкритий ґрунт за місячним календарем 2024
Деякі городники дотримуються порад місячного календаря та обирають найбільш сприятливі дні для роботи.
За місячним календарем 2024 вдалими днями для посіву салату навесні будуть:
- квітень — 5, з 7 до 13, 16, 17, 21, 22, з 25 до 27 числа;
- травень — з 2 до 3, з 7 до 10, 13, 14, 17, 18, з 22 до 24, 30, 31 числа;
- червень — з 1 до 3, 19, 20, з 26 до 30.

Фото: Рixabay
Правила посадки салату у відкритий ґрунт
Ми дізналися, коли сіяти салат у відкритий ґрунт, тепер розгляньмо основні нюанси посадки, оскільки від їхньої правильності також залежить майбутній урожай.
Для посадки салату навесні необхідно:
- Перед висаджуванням салату, необхідно підібрати гарне місце на грядці. Ця рослина потребує великої кількості сонячного світла. Воно може бути як яскравим, так і розсіяним.
- Земля має бути родючою, пухкою та помірно-вологою. Салат краще висівати на місцях проростання картоплі, капусти, зернових культур, селери або цибулі.
- Добрива необхідно вносити у ґрунт до посадки, надалі салат не потребує підгодівлі. Навесні в землю необхідно внести кальцієво аміачну селітру для насичення ґрунту азотом у співвідношенні 80 кг на 1 га.
- Для посіву салату потрібно зробити лунки, розташовані на відстані 15-20 сантиметрів одна від одної.
- Насіння салату висівають на відстані 1-2 см один від одного, потім злегка прикопують й поливають.
Для прискорення росту та отримання більш раннього урожаю салату у відкритому ґрунті, можна додатково натягнути плівку поверх рослини.
