Чим підживити часник навесні: добрива та ідеальна техніка

часник
Джерело: Pexels

Часник має лікувальні та пряні властивості. Однак, щоб отримати всі позитивні моменти від використання овочевої культури, потрібно її виростити здоровою. І в цьому допоможе весняне підживлення. Про оптимальні терміни та правила проведення процедури читайте в матеріалі.

Навіщо підживлювати часник навесні

Аби часник був великий та здоровий необхідно проводити його підживлення навесні.

– Весняне підживлення дасть поштовх для нарощування потужної зеленої маси, розвитку коріння, та як наслідок, збільшення врожаю міцних цибулин, – розповідає експерт.

Крім того, прямим показанням до підживлення часнику є кволість рослини, погане зростання та слабкий розвиток. До того ж, жовті та сухі кінчики у часника вказують на нестачу поживних речовин, мікро- та макроелементів.

Зараз дивляться

Тож не забувайте час від часу підгодовувати часник, особливо приділяючи увагу тим рослинам, які не перший рік ростуть на одному і тому ж місці.

Коли підживлювати часник навесні

Деякі городники підживлюють часник тричі.

Перше внесення добрив починають, коли термометри покажуть стабільні +5 градусів, а краще +10 градусів. Зазвичай це кінець березня – початок квітня.

– Перші підкормки часнику потрібно проводити при температурі не менше +5, а бажано при +10°C, по вологому, добре розпушеному ґрунту, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин.

Озимий вид часнику підгодовують після зими, приблизно десь через тиждень. Головне, щоб з грядки зійшов сніг, а рослина дала перші паростки.

Друга підгодівля часнику проводиться через півмісяця після першого внесення добрив. Найчастіше двох підживлень буває достатньо. Але, якщо часник жовтіє, то варто вдатися до третьої підгодівлі.

жовтіють листя часнику що робити

фото: Unsplash

Третій етап підживлення рослини, як правило, припадає на червень-липень. Саме у цей період цибулина починає потихеньку формуватися і цей процес потрібно обов’язково контролювати.

Які умови мають бути дотримані під час підживлення часнику: погода та час доби

Проводити підгодівлю рослини варто ввечері або, коли погода похмура. Здійснювати маніпуляцію потрібно два рази за весь час зростання часнику.

Чим підживлювати часник, аби вийшов великий та здоровий

На початку весни часник найбільше потребує азоту. В якості азотних добрив для часника найкраще підійдуть нітратні добрива: кальцієва, магнієва чи аміачна селітри, з органічних – це перегній, зокрема, пташиний послід або розчин гною. Їх готують з однієї частини рідини на 15 частин обраного підживлення.

Якщо підгодівлю проводять вперше, краще використовувати аміачну селітру з розрахунку 2 ст. л  речовини на 10 л рідини.

– Всі ці добрива містять азот, який швидко та легко засвоюється часником. Але слід пам’ятати, що у разі передозування такими нітратними добривами, нітрат може накопичуватись в урожаї та ґрунті, значно шкодячи їм, – говорить Олексій Колесник.

У період формування та визрівання головок часнику застосовуються магнієві та калійні добрива.

– Наступні підкормки варто провести магнієвими та калієвими добривами, вони забезпечать здоровий розвиток кореневої системи і цибулин, – запевняє наш постійний експерт із захисту рослин.

Радимо для підгодівлі часнику брати такі комплексні добрива, як нітроамофоска, нітрофоска або калійна сіль.

Як правильно підживлювати часник весною: покрокова інструкція

Часник підживлюють декількома способами. І перший це позакоренева підгодівля. Цей метод застосовується, коли рослина сповільнилася у своєму розвитку. Він полягає у розпиленні рідкого добрива на стебла часнику і на його листя. У такого способу є досить серйозний плюс – всі корисні речовини досить швидко засвоюються часником.

Але є і мінус – цей метод потрібно поєднувати з іншими способами додавання добрив, адже він ніколи не замінить повністю кореневе підживлення, оскільки поживні речовини засвоюються не всі.

– Є декілька способів внесення добрив під часник. Внесення розкиданням – найпростіший спосіб, але у такому випадку більша частина поживних елементів не буде спожита рослинами, – говорить Олексій Колесник.

Тож найоптимальніший спосіб, на думку нашого постійного експерта з рослин, полягає у внесенні добрив водними розчинами.

Далі розберемо покрокову інструкцію, як правильно підживлювати часник навесні.

  • Крок 1 . Обираємо добриво

В залежності від періоду зростання часнику обираємо добриво. Його можна придбати у спеціалізованих магазинах або, коли йдеться про органічні добрива, приготувати власноруч.

  • Крок 2. Визначаємо час

Пам’ятайте, для того, щоб підживлення часнику було максимально ефективним – заплануйте маніпуляцію на ранок або вечір. Підживлюйте часник у теплу і суху погоду.

  • Крок 3. Дбаємо про захист

Під час обробки часнику не нехтуйте власною безпекою і вдягайте захисний костюм, рукавички та маску.

  • Крок 4. Готуємо добриво

Добриво варто розвести у воді, дотримуючись концентрації вказаної виробником.

– Для карбаміду, сульфату магнію та монофосфату калію – це 30–50 грам на 10 літрів води, при нормі використання розчину – 150 мілілітрів на рослину, – говорить наш постійний експерт із захисту рослин.

  • Крок 5. Готуємо ґрунт

Перед тим, як вносити добрива, потрібно зволожити землю.

– Вносити розчин необхідно тільки у вологий ґрунт, – додає Олексій Колесник.

  • Крок 6. Вносимо добрива

Обирайте, яким способом будете підживлювати часник – позакореневим чи за допомогою водного розчину – та вперед. Одне відро розчину використовується на 5 м2 посадок.

Догляд за часником після підживлення

Після того, як підживлення часнику проведено, варто дотримуватися декількох важливих порад.

– Догляд за часником після підживлення полягає у регулярному поливі, розпушуванні ґрунту навколо нього, своєчасному видаленні бур’янів, своєчасному захисту від шкідників та хвороб, – додає наш постійний експерт із захисту рослин.

До речі, раніше Факти ICTV публікували посівний календар на квітень 2024 року.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка