Бензогенератори – це невід’ємне джерело електропостачання у випадку відсутності стаціонарної мережі. Проте іноді користувачі стикаються із проблемою, коли бензогенератор працює ривками або має перебої у роботі. Що робити, якщо бензогенератор працює ривками – читайте в матеріалі.
Чому генератор працює ривками: основні причини
Найчастіше генератори починають гірше працювати через наступні проблеми:
- Неякісний бензин. Використання низькоякісного бензину або палива із домішками може спричинити ривки у роботі генератора. Рекомендується використовувати якісне пальне без домішок.
- Забруднений паливний фільтр. Він може знизити подання палива до двигуна, що призведе до перебоїв у роботі.
- Низький рівень моторної оливи. Це може спричинити перебої у роботі й навіть його ламання.
- Перевищення потужності. Підключення споживачів електроенергії, які перевищують максимальну потужність генератора, може викликати перебої у роботі.
Бензогенератор заводиться, але працює нерівномірно: як поліпшити ситуацію
Для усунення цієї несправності рекомендується відсунути повітряний фільтр і карбюратор, очистити їх і відновити їхню нормальну роботу. Також можливо, що після тривалого простою бензогенератора або використання низькоякісного пального всі канали та жиклери в карбюраторі стають забрудненими, що призводить до нестабільної роботи.
Для того, щоб усунути проблему, скористайтеся інструкцією:
- Зніміть повітряний фільтр.
- Розберіть карбюратор.
- Використовуючи спеціальні засоби, прочистіть канали.
- Після цього складіть карбюратор знову.
Важливо не використовувати для прочищення карбюратора тросики чи інші предмети. Для цього краще використовувати спеціальні інструменти, які призначені для чищення жиклерів, повітряних і паливних каналів карбюратора. Брудний карбюратор може бути однією з причин нестабільної роботи бензогенератора.
Іншою можливою причиною несправності є дефект високовольтного дроту (після тривалого використання або перегріву).
Також важливо зазначити, що ковпачок свічки може перегоріти від часу і температури. Візуальна перевірка цього неможлива, тому його слід замінити. Якщо самостійно усунути проблему не вдається – краще зверніться до спеціалістів.
