Як їздити на авто з іноземною реєстрацією в Україні – 2 схеми

Як їздити на авто з іноземною реєстрацією в Україні – 2 схеми

На яких автомобілях з іноземною реєстрацією можна їздити в Україні, а на яких штрафують – на своїй сторінці у Facebook розповів директор асоціації автоімпортерів ВААІД Олег Назаренко.

Режим транзиту

За цією схемою, багато хто з українців їздять на нерозмитнених авто в Україні, порушуючи терміни режимі транзиту. Відповідно до закону, авто на єврономерах повинні не рідше, ніж раз на 10 днів виїжджати за кордон.

Законно.

У митному режимі транзиту українцям дозволяється ввезення транспортного засобу на територію України без сплати митних платежів на термін не більше 10 днів. Тому ті, хто на законних підставах користуються такою схемою, повинні не рідше, ніж раз на 10 днів виїжджати за кордон. А потім одразу ж можна в’їхати назад.

Зараз дивляться

Незаконно.

Використання на території України автомобіля, ввезеного в митному режимі транзиту в інших цілях, ніж із метою транзиту (а саме просто кататися та їздити у своїх справах, а не переміщатися протягом максимум 10 днів між двома митницями з метою виїзду з країни).

Покарання.

За це порушення передбачена адміністративна відповідальність статтею 485 Митного кодексу України: “використання товарів, щодо яких надано пільги зі сплати митних платежів, в інших цілях, ніж ті, у зв’язку з якими було надано такі пільги”. При цьому розмір штрафу за вчинення такого порушення становить 300% несплаченої суми митних платежів.

Читайте: В Україні посилили правила ввезення авто на єврономерах

Тимчасове ввезення

За цією схемою, іноземці, які ввезли автомобіль в Україну, тут передають його громадянину України (резиденту) за дорученням, або оформляючи його “співробітником” іноземної фірми.

Законно.

Виходячи з положень статті 380 Митного кодексу України, дозволяється тимчасове ввезення громадянами-нерезидентами на митну територію України транспортних засобів особистого користування на термін до одного року, за умови реєстрації цих транспортних засобів в уповноважених органах іноземних держав.

Незаконно.

Після ввезення вже на території України передавати такий транспортний засіб громадянину України разом із довіреністю на право користування автомобілем (як співробітнику або просто так).

Покарання.

За це порушення загрожує штраф у 300% від несплачених митних зборів. Якщо у автомобіля багатолітровий двигун, то на нього налічується величезна сума акцизу. Звідси – і мільйонні штрафи, про які пишуть у ЗМІ.

До слова, Факти ICTV писали про нову небезпеку для водіїв, які їздять на авто з іноземною реєстрацією в Україні.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка