Українцям підготували новий податок на “розкішні авто”

Українцям підготували новий податок на “розкішні авто”

Міністерство Фінансів України ініціює зміни до гучного податку на розкіш.

Згідно з документом, всі автомобілі не старше 5 років і вартістю 1 млн грн прирівнюють до класу люкс, а їх власників змусять платити податок, пише Автоцентр.

Як відомо, з 1 січня 2015 року власники легкових автомобілів віком до 5 років з об’ємом двигуна понад 3,0 л зобов’язані щорічно сплачувати транспортний податок (або податок на розкіш) в сумі 25 тис. грн. за кожне ТЗ. Такий порядок визначений пунктом 81 розділу I Закону України Про внесення змін у Податковий кодекс України та деякі законодавчі акти України щодо податкової реформи. При цьому розмір податку не залежить від вартості автомобіля.

Читайте: 10 вулиць, які варто об’їжджати в Києві

 

Тепер все може змінитися. Зокрема, Міністерство Фінансів України ініціює новий податок на розкіш, згідно з яким всі автомобілі не старше 5 років і вартістю 1 млн грн прирівнюються до класу люкс. Таким чином, податковий тягар охопить майже в 10 разів автомобілів більше, ніж при колишній системі оподаткування. Згідно з даними Мінфіну, під дію нового податку потрапить 138429 автомобілів які на сьогодні стоять більше 1 млн. грн., замість 15888 авто до 5 років з об’ємом двигуна понад 3,0 л.

Читайте: Українцям залишився місяць, щоб купити дешеві б/у авто в ЄС

Втім, навіть на сьогодні частина автомобілів вартістю понад 1 млн гривень ні як не можна назвати люксовими. А враховуючи інфляцію, за якої національна валюта щомісяця знецінюється, а вартість автомобілів у гривневому еквіваленті постійно зростає, вже в наступному році автомобілі середнього класу в податковій службі будуть значитися люксовими. Більш того, автовласники знову опиняться в нерівних умовах, адже покупець VW Passat який в хорошій комплектації коштує трохи більше 1 млн. грн буде платити однаковий податок, як і власник Mercedes-Benz G 65 AMG вартістю більше 8 млн. грн.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка