Відео Авто

Світ на порозі електричної ери: як Маск змусив захвилюватись власників нафтових родовищ

Світ на порозі електричної ери: як Маск змусив захвилюватись власників нафтових родовищ

За даними британських аналітиків, кожна четверта автівка, зареєстрована у Євросоюзі  у вересні цього року була електрокаром чи гібридом. Попит на них вперше перевищив продажі дизельних машин.

Електрокари завойовують світ із шаленою швидкістю. Але хто ж ввімкнув їм зелене світло? І чому саме зараз?

Хоча розвиватись електромобілі почали ще в кінці ХІХ ст. І можливо б вони і тоді отримали популярність, якби не змова.

Зараз дивляться

На початку ХХ ст. Генрі Форд та Томас Едісон задумали створити один із найкращих електромобілів тих часів. Виробництва чекали тисячі людей. Але паралельно з цим Форд почав випускати машини і на бензині.

І тут у цю справу втрутився Джон Рокфеллер, один із найбагатших людей Америки, який володів 80% нафтових родовищ. Саме він запропонував Форду великі на той час гроші – $30 тис., за умови що той випускатиме автомобілі тільки на бензині.

[read_more_news]

Форд погодився, а у Едісона таємним чином пожежа знищила лабораторію. Так автівку на електродвигуні ніхто і не побачив, а машини на бензиновому топливі лише ще більше набирали популярності. Власники ж нафтових родовищ ставали найбагатшими людьми планети.

Проте суперництво електрокарів та дизельних машин відновилось знову у 1997 році, коли на вимогу штату Каліфорнія зменшити шкідливі викиди, General Motors випустили EV1. Проте це не сподобалось власникам чорної рідини і згодом компанія зупинила випуск електромобілів.

Адже нафтові родовища давали не лише багатство, але й вплив. А він вже дозволяв представникам цього бізнесу бути при владі.

– Той, хто контролює нафту, той може контролювати державу, – казав Генрі Кіссинджер.

Саме це відіграло роль і у державотворенні сусідньої Росії. Несподівана заміна Єльцина на темну конячку із КГБ Путіна теж зовсім не випадок і не лише фатальна помилка олігарха Березовського. Адже спецслужби це контроль над всім, що приносить прибутки, зокрема, нафтою та газом. За інформацією російського політолога Станіслава Бєлковського, статки господаря Кремля сягають $70 млрд.

Але влада нафтових королів так і була б безхмарною, якби не подія, що сталась 7 лютого 2018 року. Саме тоді Ілон Маск запустив у космос електромобіль Teslа. І тим самим показав, що боротьба продовжується і бензин у ній має усі шанси програти.

Також зараз у світі стає актуальним виробництво екологічного палива. Так, наприклад, в Одеській області фермер використовує залишки від овочів для створення гранульованого палива. Воно удвічі дешевше, ніж дерев’яні пелети та екологічно чисте.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка