Литва і Польща йдуть війною на євробляхерів: чого чекати

Литва і Польща йдуть війною на євробляхерів: чого чекати

6 листопада за нерозмитнене авто одеситку оштрафували на 3,6 млн грн. Це перший такий масштабний штраф в історії євроблях в Україні.

За словами адвоката жінки, рішення суду вони оскаржили, але експерти впевнені, що у країні почалася велике полювання на авто на іноземних номерах. Очікується, що скоро такі рекордні штрафи стануть масовими, повідомляє Страна.

Відповідь Польщі і Литви

Про це може свідчити нещодавня заява ДФС про початок спільного розслідування законності ввезення та використання в Україні авто на іноземних номерах, до якого українські податківці підключили литовських колег.

Зараз дивляться

У ході перевірки Литва може знайти фіктивні фірми, створені виключно для реєстрації на них авто на литовських номерах.

Водночас власники машин на європейських номерах готують свою відповідь владі.

– На нас уже косо дивляться в Європі. Польща і Литва, звідки в Україну надходить половина авто на єврономерах, намагаються перерити лазівки, якими користуються українці. Зокрема, в Польщі близько 90% машин, які у нас їздять на польських номерах, вже зняті з місцевого обліку, тобто, по суті, стали примарами, – розповідає автоексперт Сергій Креймер.

За словами експерта, польські страхові компанії істотно підвищили вартість полісів і всіляко лобіюють посилення контролю за машинами, які реєструються на сумнівні фірми.

У Литві ж почалися масові перевірки автопарків місцевих фірм: чи оформлені машини на балансі компанії, за якими маршрутами вони пересуваються тощо. У результаті сумнівні фірми, де оформлялися сотні авто і переїжджали в Україні, масово закриваються.

Крім цього, подібні авто масово подаватимуться у міжнародний розшук.

Зараз власникам авто на литовських номерах пропонують перереєстрацію на Естонію, де ситуація поки спокійніша. Послуга коштує від €600 до 1,2 тис. Але це тільки можливість на якийсь час відстрочити проблеми.

Також про посилення боротьби з масовим вивезенням авто на “рідних” номерах та їх експлуатацією в Україні задумалися і в Болгарії.

Але це не найстрашніше. Українські податківці обіцяють штрафи до 300% від суми несплачених митних зборів.

– Всі законні підстави у поліції і ДФС для штрафів є. Вони чекають тільки команди на масові облави, – говорить Креймер. І, схоже, така команда вже незабаром надійде.

Що буде далі?

Нагадаємо, після вересневих пікетів євробляхерів під Радою, влада пішла на поступки.

Зокрема, глава парламентського комітету з податкової і митної політики Ніна Южаніна анонсувала підготовлений її комітетом законопроект, в якому буде перекрито доступ в Україну нових машин на євробляхах і буде передбачена плата за вже ввезені машини за €1 тис. – 1,4 тис. В залежності від обсягу двигуна.

Креймер вважає, що не можна легалізувати в Україні, по-суті, чуже майно, зареєстроване на іноземну фірму. Це суперечить європейському законодавству, не кажучи вже про здоровий глузд.

Але і варіант Ніни Южаніної не влаштовує євробляхерів.

Власники хочуть зняти обов’язкову вимогу про ввезення в Україну авто не нижче Євро-5, а також повністю скасувати всі мита на імпортні автомобілі, як старі, так і нові.

В іншому випадку, вони шукатимуть способи їздити на нерозмитнених авто, почнуть отримувати молдавське громадянство і їздитимуть на тамтешніх номерах вже цілком законно.

Крім того, все частіше почали зустрічатися і пропозиції про перереєстрацію авто на євробляхах на арабські номера. Такі авто пропонують оформляти цілком законно на арабських студентів, які навчаються в Україні.

Нагадаємо, Москаль спростив в’їзд для авто на єврономерах.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка