Відео Авто

Листи щастя повертаються. В Україні запускають систему відеофіксації на дорогах

28 Травня 2020, 14:46
Листи щастя повертаються. В Україні запускають систему відеофіксації на дорогах

З 1 червня Міністерство внутрішніх справ запускає фото- та відеофіксацію порушень правил дорожнього руху на українських дорогах.

28 травня систему презентували в аналітичному центр безпеки дорожнього руху МВС.

Де діятимуть камери відеофіксації

Автоматична система розрахована на обробку даних з 30 тис. відеокамер. Поки що в Україні встановлено більше сотні на найбільш аварійних ділянках. Найбільше камер у столиці та області – близько півсотні.

Зараз дивляться

ЧитайтеЩо буде, якщо не сплатити штраф за порушення ПДР в Україні

– Головне завдання цієї системи, зменшити аварійність і смертність на дорогах, – заявив заступник міністра МВС Антон Геращенко.

Штраф за перевищення швидкості на 20 км/год становитиме 255 грн, на 50 км/год – 510 грн.

На автомагістралях встановлення камер буде відбуватись за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів.

Листи щастя

Сповіщення про штрафи надсилатимуться Укрпоштою, а також в електронний кабінет водія у системі МВС.

Штрафи надсилатимуть власникам авто. Якщо за кермом був хтось інший, то це не вплине на виписування штрафу – система формуватиме протокол автоматично. Інспектор лише перевірятиме правильність постанови і ставитиме електронний підпис.

– Якщо машина належить компанії, то і штраф прийде на керівника. Якщо власники авто заклеюватимуть свої номера – їх каратимуть, – заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Перші місяці камери лише фіксуватимуть швидкісний режим, додали під час презентації.

А ось такі листи приходитимуть на пошту:

Штрафи для власників євроблях

Власників автомобілів на іноземній реєстрації також штрафуватимуть.

Їм вручатимуть постанови на виїзді з території України. Якщо штраф прострочений і немає грошей для оплати – авто можуть конфіскувати.

Як будуть стягувати штрафи з боржників

Всі штрафи, якщо вони не оплачені через 30 днів, передаватимуть до виконавчої служби. Вона має право заарештувати майно порушника.

– Відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб, нерухомість, цінні папери боржника може бути накладено арешт. Боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу, – пояснив Геращенко.

Міністерство внутрішніх справ України планує автоматично передавати Міністерству юстиції інформацію про адміністративні правопорушення. Нині розробляють єдину систему.

Факти ICTV раніше повідомляли, що система автоматичної фото- та відеофіксації порушень правил дорожнього руху почне працювати з 1 червня.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка