Кому дозволять ввозити авто в Україну без розмитнення

Кому дозволять ввозити авто в Україну без розмитнення

Зареєстрований законопроект, що передбачає зняття усіх митних платежів на ввезення 1 особистого легкового автомобіля для учасників бойових дій.

Автори законопроекту з реєстраційним номером 2446а пропонують звільнити учасників бойових дій АТО від сплати митних зборів при ввезенні легкового автомобіля з двигуном об’ємом не більше 3000 куб. см. Ввезти автомобіль можна буде тільки раз, з обов’язковою реєстрацією “на себе”, передає newsone.ws.

Читайте: У Києві поліція оштрафувала порушника на Maybach (фото)

Зняття митних платежів не означатиме прямий перетин кордону авто, що імпортуються: правки передбачені тільки для митного кодексу, а з податкового кодексу чинним залишається ПДВ (20%) і акцизний збір, що розраховується залежно від віку машини і об’єму двигуна. Тобто, від загальної вартості розмитнення можуть бути вилучені 10%+5% (ввізне мито + тимчасова надбавка до мита).

Нагадаємо, що з 1 січня 2016 року додатковий імпортний збір (5%) повинен бути скасований, при цьому з початку 2016 року уперше зареєструвати в Україні буде можливо тільки ті автомобілі, які відповідають нормам не нижче Євро-5. Враховуючи досить високі ставки акцизного збору для автомобілів, які використовувалися більше 5 років, навіть сьогодні невигідно імпортувати машини, експлуатовані довше 5 років.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка