Ідіотен-тест: до 2020 у водіїв може з’явитися новий іспит

Ідіотен-тест: до 2020 у водіїв може з’явитися новий іспит

Представники Міністерства охорони здоров’я зазначили, що такий іспит потрібно ввести не тільки для тих, хто хоче здати на права, але і для всіх, хто перевозить людей або професійно займається іншими перевезеннями.

– Зараз проводиться тільки загальний огляд водія, аналіз крові, а цього явно недостатньо, щоб переконатися у безпечному управлінні транспортом, – заявила представниця МОЗ Ганна Глембоцька, передає Auto24.

За її словами, Кабмін прийняв Стратегію підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року. Зокрема, до кінця 2019 на законодавчому рівні планується затвердження медико-психологічної оцінки кандидатів і водіїв транспортних засобів.

Зазначається, що Віденська система тестування є у більш ніж семи десятках країн світу, законодавчо затверджена у 16 з них. Психологічна атестація проводиться на іспитах при отриманні водійських прав, для професійних водіїв, літніх людей, водіїв групи ризику (часті правопорушення, агресивна поведінка, зловживання алкоголем тощо) або людей з неврологічними захворюваннями.

Зараз дивляться

У Німеччині такі тести називаються “ідіотін-тест” і для порушників ПДР проводяться на платній основі.

Читайте: Нові правила для водіїв у 2018 році – 8 ключових змін

До речі, раніше Кабінет міністрів постановив не повертати перше посвідчення водія, вразі якщо людина здійснила правопорушення і була позбавлена права керувати транспортним засобом.

Теги
водії
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка