Він також підкреслив, що демонтаж АГЗП не вплине на зростання ціни газу – його стимулюють інші фактори.
Чому їх закривають?
Це відбувається через великі втрати бюджету і значні порушення норм безпеки. Поки що у КМДА немає достатньо ефективних механізмів запобігання повернення цих об’єктів після демонтажу.
Також на них обманюють людей. Найбільш поширений спосіб – накрутка лічильників колонок, у результаті чого обсяг на ній виявляється на 5-10% більше фактично відпущеного.
Чим небезпечні газові заправки?
Сама по собі ємність зі зрідженим газом не представляє великої загрози при дотриманні елементарних правил безпеки. Найбільш небезпечний етап експлуатації таких об’єктів – злив газовозу.
Він повинен здійснюватися з використанням справної техніки і, що найголовніше, підготовленим персоналом. На нелегальних заправках, зрозуміло, ні того, ні іншого немає.
Втрати бюджету через нелегальні заправки
У 2016 році основною статтею втрат був роздрібний акциз. Через нього бюджет втратив близько 500 млн грн. З 2017 року цей збір ліквідовано. Сьогодні для міського бюджету основні втрати – це земельні податки, оптимізація оподаткування фонду оплати праці, несанкціоновані врізки у комунікації.
Ці втрати за різними оцінками становлять до 100 млн грн на рік. Серед переваг, які дозволяють нелегалам успішно працювати – схеми з продажу ПДВ, постачання готівки до конвертаційних центрів, обман споживачів.
Чи впливає їх закриття на зростання цін?
За перший тиждень квітня скраплений газ в опті подорожчав на 25%, це призвело до зростання в роздробі по всій країні. Досі ціни на АГЗП мають потенціал до зростання.
Велика кількість легальних гравців на ринку скрапленого газу України дозволяє зберігати дуже гостру конкуренцію на ньому. Цей факт гарантує українцям ринкову, а за фактом найнижчу в конкретних умовах ціну.
Читайте: Нові зміни в українських правилах дорожнього руху
Нагадаємо, протягом 7-12 квітня бензини і ДТ на АЗС подорожчали на 0,3 грн/л – 2,15 грн/л.