5 порад, як їздити взимку

18 Грудня 2015, 12:45
5 порад, як їздити взимку
Джерело: Pixabay

Перед  виїздом з парковки радимо максимально очистити ваш автомобіль від снігу. Оглядовість є дуже важливою складовою безпечного пересування взимку.

Окрім скла та зеркал, рекомендуємо також ретельно очистити світлові прилади (фари, повороти, протитуманки), що зробить вас “видимими” для інших учасників дорожнього руху. Також, не забувайте зчищати сніг з даху вашого автомобіля, адже ви можете зробити неприємний “сюрприз” для водія, що рухається позаду.

Телескопічна щітка-скребок – кращий друг водія взимку.

Зараз дивляться

Перевірте наявність омиваючої рідини у достатній кількості та її відповідність температурного режиму. Невідповідність “омивайки” до температурного режиму призводить до серйозних наслідків, коли “літня” рідина просто замерзає на вітровому склі. Налипання снігу, бруду та суміші якими комунальники посипають дороги, зроблять ваше пересування без “омивайки” дуже небезпечним.

Не завжди напис на каністрі рідини “-30” відповідає дійсності – перевіряйте та обирайте якісні рідини.

Готовність до зміни дорожнього покриття

Якщо ви не бачили снігу шість чи сім місяців, то з настанням зими необхідно виїжджати на майданчик, де можна спокійно адаптуватися до нових умов.

Ви повинні звикнути до гальмування, реакції  автомобіля на педаль “газу”. Автомобіль взимку відчувається зовсім інакше ніж на сухому асфальті.

Різке гальмування на слизькій дорозі теж може привести до плачевних наслідків. Варто гальмувати коротким, переривчастим, плавним натисканням на педаль гальма, а при необхідності підключати гальмування двигуном, поступово переходячи на нижчу передачу.

Безпечна дистанція та спокійна манера керування

Основними принципами є спокій та зваженість у ваших діях в разі виникнення складних погодних умов на дорозі. Ви повинні правильно визначати дистанцію до попереднього автомобіля і вибирати потрібний темп руху, в залежності від стану дорожнього покриття і погодних умов.  Базові речі, які не зашкодить повторювати навіть і досвідченому водієві.

Зимова гума

Про зимову гуму та перевірку авто перед зимою потрібно піклуватись ще до настання морозів та снігу.

Зайвий раз нагадаємо, що гуму потрібно міняти ще при плюсовій температурі (+5◦С). При низькій, але ще плюсовій температурі літня гума втрачає свою еластичність і, як наслідок, зчеплення з дорогою знижується. Тому ковзати можна не тільки по крижаному шару на дорозі, але й на чистому асфальті.

Літні шини – стійкі до аквапланування, забезпечують керованість на сухому й мокрому асфальті. Зимові шини – стійкі до заносу, забезпечують керованість і гальмівні властивості на снігу та кризі. Протектор і склад гуми відрізняються для різних сезонів.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Знайшли помилку в тексті?
Помилка