3 проблеми нічного водіння

3 проблеми нічного водіння

Найцікавіше, що вночі інтенсивність руху в 10 разів менше, ніж вдень, але саме в цей час доби відбувається близько половини всіх аварій. Ось приклади ДТП, характерних для нічного часу доби: зіткнення автомобілів, наїзди на пішоходів, втрата управління. Як правило, вночі трапляються самі серйозні аварії. Просто бампер вночі рідко мнуть. Хіба що, коли заїжджають у власний гараж.Вночі дорога вільна і водії часто перевищують швидкість. На великій швидкості вони не встигають зреагувати на зміну дорожньо-транспортної ситуації, наприклад, на дорогу вибіг пішохід. Водій, якщо і помічає його, то вже не встигає загальмувати, передає Autoexpert.От основні проблеми, пов’язані з нічним водінням:Фактор втоми – водій втомився, особливо якщо він за кермом цілий день. Думки його далеко від дороги. Він думає тільки про те, як швидше доїхати додому.

Непомітно для самого водія – він може просто відключитися на якісь частки секунди, але цього вистачить, щоб потрапити в серйозне ДТП.Обмеження видимості – вночі зменшується не тільки видима відстань, але і сектор огляду, контрастність, що призводить до зниження сприйняття «картинки». Велика швидкість разом зі зниженням уваги можуть зіграти злий жарт.Вибирайте швидкість так, щоб при екстреному гальмуванні гальмівний шлях не перевищував зону видимості.Виходить, що швидкість автомобіля обмежується можливістю оптики вашого автомобіля. Можна встановити більш потужні лампи, але ви будете засліплювати зустрічних водіїв, а вони у відповідь спеціально будуть засліплювати вас.

Дивіться: ви їдете зі швидкістю 150 км/год з включеним дальнім світлом. Ваша оптика і Ваші гальма дозволяють їхати з такою швидкістю. Але назустріч їде автомобіль, якого ви не хочете засліпити, тому переходьте на ближнє світло. А ось для ближнього світла максимальної є швидкість до 80 км/год. Ваш автомобіль не може миттєво загальмувати до 80 км/год. Тому потрібно вибирати усереднене значення швидкості, наприклад, 115-120 км/ч. До речі, така швидкість є «крейсерської» для багатьох автомобілів, тому ви ще й бензин заощадите.

Зараз дивляться

Фактор засліплення – так, ви переключаєтеся на ближнє світло при наближенні зустрічного автомобіля. Але далеко не всі водії такі чемні. У разі засліплення функції зіниці відновлюються не відразу, а тільки через 30 с. Це означає, що наступні 30 сек після осліплення ви будете бачити досить погано. 30 сек на швидкості 120 км/год, можна залетіти далеко.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка