Коротко про головне
Перше питання після метушливого, строкатого і МЕГаполісного Берліну, у тих, хто вперше завітав до Бонну, невже він дійсно був столицею. Маленьке, зелене і компактне місто на Рейні ніяк не в’яжеться із метушливим столичним життям. Над середньостатистичними будинками височіє найвища будівля міста – 162-метровий хмарочос Post Tower. У ньому розмістився центральний офіс поштової компанії Deutsche Post. Після переїзду столиці в Берлін, щоб бодай як втішити Бонн та місцевих жителів, тут залишили маленьку частину основних міністерських відомств, а ще заплатили 1,4 млрд. євро компенсації.
Місто дуже затишне і симпатичне, в парку біля університету п’ють пиво і валяються на траві, велосипедисти і бігуни змагаються у вправності і кайфують на набережній Рейну. Тут ви можете піти і в басейн (їх три, один прямо в центрі міста) всього за 4 євро, на йогу, в театр (квиток від 10 євро) і так далі. Все на ваш смак і гаманець.
Маст сі для любителів історії
Триповерховий будинок, де народився і прожив дитячі роки відомий композитор Бетховен. Якщо хочете відчути атмосферу – йдіть, для тих, в кого завищені очікування – не варто. Всередині стара модель піаніно, на якому грав маестро в церкві, перші твори, листування, картини відомих і не дуже дядьків, і парочка інструментів. Дуже атмосферна скрипуча підлога і малюсінька кімнатка, де народився композитор, а ще красивий внутрішній дворик, одним словом – рішення примати вам, ціна питання – 6 євро.
В центрі міста височіє головна католицька церква Бонна – Базиліка Святого Мартіна.
Поруч знаходиться Стара ратуша – місце, яке облюбували для своїх виступів екс-канцлер Німеччини – Конрад Аденауер, президент Франції 1959 –1969 років – Шарль де Голль, та королева Британії – Єлизавета II.
Один із найстаріших німецьких вузів, де, між іншим, вчилося немало відомих людей – таких як: Ніцше, Карл Маркс, Генріх Гейне та інші.
Транспорт
Оскільки транспорт в Німеччині не так, щоб і дешевий, радше – взагалі недешевий, то краще пересуватися на своїх двох, або покластися на зручного, перевіреного і випробуваного не одним гостем, двоколісного друга. Оренда велосипеда обійдеться в 6-10 євро, якщо брати надовго, то виграєте на ціні однозначно. Наприклад, поїздка на автобусі – кілька зупинок – коштує до 3 євро.
Кухня
Традиційні німецькі сосиски конкурують із турецьким дьонером (так звана шаурма). У Німеччині двобій традицій, не лише історичних, а і гастрономічних. Класика жанру – це братвюрст – смажені ковбаски в булочці з гірчицею або кетчупом. Рульки, шніцелі, кисла капуста, картопляний салат… і так далі – це для тих, хто з німецькою кухнею на “ти”.
Для експериментаторів теж дещо є , якщо хочете спробувати мангове пиво і поїсти чогось африканського – тоді вам сюди Food From Zanzibar (Wolfstraße 32).
Підбірку кнайп знайдете ось тут: https://www.tripadvisor.ru/Restaurants-g187370-Bonn_North_Rhine_Westphalia.html
Корисні поради
Мапу міста знайдете тут.
Якщо ви тут в теплу пору року, то є сенс прокататися на кораблику по Рейну – http://www.bonn-region.de/sehenswuerdigkeiten-kultur/rheinschifffahrt.html
Театр – http://www.theater-bonn.de/
Блошиний ринок, тут можна знайти все: від дешевих велосипедів до раритетних платівок та фото часів Другої світової – http://veranstaltungen.meinestadt.de/bonn/maerkte/flohmarkt-troedelmarkt
Читайте: Виноробство Грузії: як виробляють та де зберігають напій
Раніше Факти ICTV писали про Швебебан у Вупперталі – найстарішу в світі підвісну залізницю Німеччини, що побудована у 14 метрах над річкою під автострадою.
Фото: Тетяна Іванченко.
Тетяна Іванченко.