Якщо дитина використовує гаджети до того, як починає пізнавати основи устрою життя, це може впливати на психіку, порушувати координацію рухів, приводити до травматизму та інших проблем, вважає доктор
– Дитина бачить, як котиться м’яч, а потім падає в річку. У реальному житті реакція буде по типу “наша Таня громко плачет”. А коли це сталося на екрані, дитина не розуміє, що м’яч зник назавжди. Інший момент: коли потрібно бігати, стрибати, скакати, в результаті чого формується рухова система, ростуть легені, серце, а судини вчаться адаптуватися до постійно мінливої фізичної активності, людське дитинча сидить і дивиться на мерехтливий екран. До чого це призведе, не знає ніхто. Ви і ваші діти – заручники грандіозного експерименту, – зазначає Комаровський.
Читайте: Розум діти успадковують від матері – вчені
Відтак лікар виступає категорично проти комп’ютерних ігор до дворічного віку.
Крім того, є стандартне правило, яке батькам шалено складно дотримуватися, – не більше двох годин екранного часу на добу, зазначає він.
Комаровський радить пам’ятати: мама як розвиваюча гра набагато корисніше, а батько, який разом з дитиною будує з кубиків будиночок, в тисячу разів крутіше, ніж будь-який гаджет. Але татові легше посадити однорічну дитини дивитися мультики, а самому відпочивати. Це неправильно, адже, врешті-решт, батьки ж добровільно зробили дітей, тому повинні займатися ними, зауважує лікар.
– Боженька або еволюція так запрограмували, що дитинчата всіх ссавців копіюють поведінку дорослих. І коли дитя з ранку до ночі бачить тата, уткнувшись в гаджет, воно виросте таким же. А ви будете вигукувати: моя дитина погано бачить, не їсть, не п’є, тільки грає в ігри, і більше його нічого не цікавить. А де ж він цього навчився ?!, – каже він.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, як гаджети впливають на дитячий сон.