Фото Космос

Ровер NASA знайшов озеро та річку на Марсі: поплавати не вийде

Ровер NASA знайшов озеро та річку на Марсі: поплавати не вийде
Джерело: NASA

Ровер Perseverance від NASA виявив сліди існування річки та озера на поверхні Марса. Космічний апарат приземлився в ударний кратер Єзеро шириною 45 км, і це рішення допомогло зробити справжнє відкриття.

– Марсохід зміг вирішити одну з загадок планети – цей кратер раніше був озером, – сказав співавтор дослідження Бенджамін Вайс, професор планетних наук в Массачусетському технологічному інституті.

За заявами ученого, астрономи не могли бути впевнені у своїй гіпотезі, але робот допоміг її підтвердити. Дослідники проаналізували знімки, які зробив марсохід, і тепер апарат повинен взяти зразки на певних ділянках кратера, де раніше була вода. За заявами вчених, Марс висох 3,5 млрд років тому.

Марс

Зараз дивляться

У Perseverance є дві основні задачі під час своєї місії вартістю $2,7 млрд: пошук ознак життя на Марсі, а також збір і зберігання десятків зразків для майбутнього повернення на Землю. І хоча з першого разу він не зміг отримати зразок каменю, друга спроба виявилася успішною.

Сьогодні кратер Єзеро абсолютно сухий, як і решта поверхні Марса. Компанію Perseverance склав космічний вертоліт під назвою Ingenuity. Він допомагає роверу з навігацією, а також робить актуальні знімки з поверхні планети.

Джерело
NASA
Теги
NASA Марс
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Підтримати Факти ICTV
Знайшли помилку в тексті?
Помилка