Вознесіння Господнє – все, що потрібно знати

Вознесіння Господнє – все, що потрібно знати

Так, це перехідне свято в пам’ять вознесіння Ісуса Христа на небеса, яке відбулося, за переказами, на Оливній горі поблизу Віфанії.

При цьому наголошується, що дата його пересувається в межах травня – початку червня і випадає на сороковий день після Великодня.

Історія свята

Вознесіння Господнє – важливий день для всіх віруючих. Згідно Євангеліє, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих більше місяця перебував на землі серед своїх учнів і пастви.

Зараз дивляться

А після закінчення цього терміну Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і у плоті вознісся на небо.

Тоді до присутніх з’явилися два янгела і проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих.

А поки Господь і після свого Вознесіння не залишить своїх учнів – хоч він і перестане бути їм в образі людини, незримо він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Традиції свята

Найперше документальне свідчення про це свято, що відноситься до 5 століття, вказує на те, що звичай святкування Вознесіння утвердився задовго до цього часу.

Іконографічні відображення цієї події, описаної в Діяннях апостолів, можна виявити на диптихах (складаний) і фресках 5 століття.

У Римській літургії Вознесіння належить до великих свят і відзначається цілонічним богослужінням.

З цим святом пов’язано кілька особливих обрядів, які включають благословення бобів і винограду під час меси, гасіння пасхальної свічки, урочисті процесії.

Для наочного уявлення народу самої події Вознесіння Христового на небо, в деяких римсько-католицьких церквах здійснюється підняття статуї Христа до самої стелі храму, супроводжуване різними церемоніями і співами.

Читайте: Пекла не існує – Папа Римський

Крім того, Вознесіння – свято з “плаваючою” датою, яка безпосередньо залежить від Великодня, випадає на 40-й день після Світлої неділі і завжди припадає на четвер. У 2018 році православний Великдень відзначають 8 квітня, відповідно, Вознесіння – 17 травня. Католики зустрінуть обидва свята раніше, у них дата Вознесіння – 10 травня.

Повна назва свята – Вознесіння Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Що не можна робити на Вознесіння

Великим гріхом вважається робота в цей день. Краще присвятіть його спілкуванню з рідними та близькими.

Не варто проводити будь-які обряди, які можна знайти в мережі.

Прикмети на Вознесіння

Якщо курка знесла в цей день яйце, його потрібно підвісити під покрівлею житла. Воно буде захищати мешканців будинку від нещасть.

Якщо на Вознесіння гарна погода, то вона протримається до дня Святого Михайла (21 листопада).

Дощовий день віщував неврожай. Якщо ж дощ піде протягом трьох днів після Вознесіння, то збитки будуть трохи менші. Але багатого врожаю все одно не варто чекати.

ЧитайтеВознесіння Господнє: духовний сенс свята

Роса в цей день вважалася цілющою, а лікувальні властивості трав посилювалися і зберігалися до настання Івана Купала (7 липня). Тому рекомендується вранці вмитися росою. Дівчатам це допоможе зберегти красу і молодість, а людям похилого віку – подарує сили.

Нагадаємо, вчені розгадали загадку Воріт пекла.

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка