Свято Миколая Чудотворця: що не можна робити і які є прикмети

Свято Миколая Чудотворця: що не можна робити і які є прикмети

Що за свято

Святий Миколай дуже шанований святий у християн всього світу. Люди здавна вірять, що він опікується і допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від будинку, морякам і мандрівникам.

Весняне свято, присвячене святому, здавна має безліч назв: Микола Чудотворець, Микола річний, Микола весняний, Микола з теплом, Травний день, Микола милостивий, морський.

Так, у християнстві шанується як чудотворець, на Сході є покровителем подорожуючих, ув’язнених і сиріт, на Заході – покровителем практично всіх верств суспільства, але в основному дітей.

Зараз дивляться

Прикмети

  1. Кожен на Миколу намагався одягнутися в новий святковий одяг, здавна українці дуже любили і з великою повагою ставилися до Миколи Угодника. Знали, що цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей.
  2. На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за відмову допомогти нужденним, 7 років сім’я терпітиме злидні і лиха.
  3. У цей день вітається будь-яка праця: по дому, по господарству, в саду і городі.
  4. Господині в цей день намагалися навести порядок в будинку, з самого ранку приймалися за генеральне прибирання, тому що святий не любить безладу.
  5. Хороша прикмета, якщо на Миколу йде дощ. Ранкова роса на Миколая вважається цілющою, нею намагаються вмитися для краси і здоров’я, походити по траві босоніж.
  6. З давніх-давен вважається, що святий Миколай протегує закоханим, тому молодята і ті, хто збирався грати весілля просили захисту і допомоги у святого.
  7. Незаміжні дівчата ворожили на судженого в це свято і просили Угодника послати їм хорошого нареченого, доброго і вірного чоловіка, щасливе сімейне життя і діток.
  8. У цей день була заборона брати до рук ножиці, і зараз існує прикмета не стригти на Миколая.

Читайте: Бог зробив вас таким. Папа Римський підтримав гея з Чилі

Нагадаємо, раніше Факти ICTV зібрали все, що потрібно знати про створення помісної церкви в Україні.

Теги
Свято
Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.
Loading...
Знайшли помилку в тексті?
Помилка