Що за свято
Святий Миколай дуже шанований святий у християн всього світу. Люди здавна вірять, що він опікується і допомагає всім мандрівникам, тим, хто знаходиться далеко від будинку, морякам і мандрівникам.
Весняне свято, присвячене святому, здавна має безліч назв: Микола Чудотворець, Микола річний, Микола весняний, Микола з теплом, Травний день, Микола милостивий, морський.
Так, у християнстві шанується як чудотворець, на Сході є покровителем подорожуючих, ув’язнених і сиріт, на Заході – покровителем практично всіх верств суспільства, але в основному дітей.
Зараз дивляться
Прикмети
- Кожен на Миколу намагався одягнутися в новий святковий одяг, здавна українці дуже любили і з великою повагою ставилися до Миколи Угодника. Знали, що цей святий більше всіх наближений до Господа і може виконувати прохання людей.
- На Миколая не можна відмовляти нікому, хто попросить вас про допомогу, інакше за відмову допомогти нужденним, 7 років сім’я терпітиме злидні і лиха.
- У цей день вітається будь-яка праця: по дому, по господарству, в саду і городі.
- Господині в цей день намагалися навести порядок в будинку, з самого ранку приймалися за генеральне прибирання, тому що святий не любить безладу.
- Хороша прикмета, якщо на Миколу йде дощ. Ранкова роса на Миколая вважається цілющою, нею намагаються вмитися для краси і здоров’я, походити по траві босоніж.
- З давніх-давен вважається, що святий Миколай протегує закоханим, тому молодята і ті, хто збирався грати весілля просили захисту і допомоги у святого.
- Незаміжні дівчата ворожили на судженого в це свято і просили Угодника послати їм хорошого нареченого, доброго і вірного чоловіка, щасливе сімейне життя і діток.
- У цей день була заборона брати до рук ножиці, і зараз існує прикмета не стригти на Миколая.
Читайте: Бог зробив вас таким. Папа Римський підтримав гея з Чилі
Нагадаємо, раніше Факти ICTV зібрали все, що потрібно знати про створення помісної церкви в Україні.